Revenire spectaculoasa! Poli bate Pandurii si face un pas mare spre salvare

Ce începe prost se termină bine. Este rezumatul partidei de la Severin dintre Pandurii și Poli Timișoara. Pandurii s-au avântat în atac din primele minute, Firțulescu, după ce a cerșit un penalty a avut o ocazie mare, însă Hlistei avea să deschidă scorul, după o acțiune frumoasă a gazdelor și un șut excelent. Bănățenii și-au revenit rapid, au obținut un penalty prin Bărbuț, dar Drăghici a ratat șasa egalarii. Până la finalul primei părți nu s-a mai întâmplat nimic notabil, astfel că la vestiare s-a intrat cu 1-0.

La începutul părții secunde, Samson de la gazde este eliminat și Poli preia inițiativa. Inevitabilul se produce, iar în minutul 70 și 72, Pedro și Bărbuț întorc scorul, ca spre finalul partidei, Cânu să pună cireșa pe tort, după ce și Ene a văzut cartonașul Roșu. Pandurii – Poli Timișoara se termină cu scorul de 1-3, iar bănățenii respiră aerul „oxigenat” al salvării.

Pandurii: Stanca – Samson, C. Ene, Fl. Ilie, Buşu – Cioinac, P. Păcurar – Hlistei, Surugiu, Firţulescu – Negruţ. Au mai jucat: Sârghi, Hamed
ACS Poli Timişoara: Straton – Străuţ, Cânu, Scutaru, Novak – Artean, Soljic – Bărbuţ, Mailat, Popovici – Drăghici. Au mai jucat: Neagu, Pedro.

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

12 comentarii pentru acest articol

brusc a spus: (April 7th, 2017 at 19:56 )

Poli Timisoara nu moare niciodata !!!

astral a spus: (April 7th, 2017 at 20:13 )

Nu stiu ce se intampla cu Draghici. Atat de anemic sa joci de cateva meciuri si sa mai si ratezi penalty?
Asa arbitraj bun proPoli in deplasare n-am mai vazut de ani buni. Am avut si ‘bulan’ meciul asta, dar baietii si antrenorul merita felicitati.

birlic a spus: (April 8th, 2017 at 08:12 )

Bravo Poli ,nu te-ai pierdut dupa primirea golului tine-o tot asa

INO a spus: (April 8th, 2017 at 08:13 )

BOY’S!MECI SLAB FĂCUT DE POLI!UN SEMNAL DE ALARMĂ PENTRU MECIURILE CARE VOR URMA!POPA DEMISIA SĂ VINĂ CINEVA CARE SĂ ȘTIE CUM SĂ PREGĂTEASCĂ ECHIPA ASTA DE CIOFLINGARY!!ÎNSĂ BUNE CELE 3P PENTRU SALVAREA DE LA RETROGRADARE!!DACĂ BATEȚI ASA ȘI CÂȘTIGAȚI CU MEDIAȘUL AR FI PERFECT PENTRU UN MOMENT!!HAI PA!

INO THE PERFECT SPIRIT OF TRUTH AND LIFE!

polistu violet a spus: (April 8th, 2017 at 08:38 )

INO cred ca tu nu ești normal la cap! Pe la Văcărescu ai mai fost?

dinu a spus: (April 8th, 2017 at 09:03 )

Nu cad baietii din prima liga spre disperarea pesedeilor si a vopsitilor de pe Stiinta !!!

@INO a spus: (April 8th, 2017 at 12:16 )

Schimba-ti tastatura ca scrie doar cu litere mari! Revino-ti la realitate!

George a spus: (April 8th, 2017 at 12:36 )

Felicitari echipei.Ino saracul este dintr-o alta dimensiune!:)) Hai Poli!

INO a spus: (April 8th, 2017 at 13:49 )

BOY’S!TIMIȘOARA NU ARE NIMIC DE A FACE CU FOTBALUL AȘA CĂ CIOCU MIC ȘI PASUL MARE ȘI VĂ DORESC SĂ SCĂPAȚI DE RETROGRADARE!CIUPERCILOR!!

Mircea_tm13 a spus: (April 8th, 2017 at 15:58 )

Lăsând la o parte controversele (neproductive) cu INO, felicitări echipei si lui Ionuț Popa. Rezultat mare, atitudine foarte buna mai ales in repriza a II-a. Păcat de Draghici, n- a jucat mare lucru pana la ratare dar nici antrenorul nu trebuia poate sa-l schimbe imediat după ratare…Ma rog, rezultatul ii da dreptate lui Ionuț Popa. Bine a intrat in joc Pedro Henrique, mai motivat si mai puțin indolent decât la meciurile precedente.
HAI POLI!

++ a spus: (April 8th, 2017 at 23:51 )

rezultat extraordinar, mai ales ca urmatorul meci e in 15.04 si pina atunci mai revin citiva. Pedro da semne de revenire iar Tavi va mai juca la Poli mult si bine. pe asta de sus cu majuscule nu-l bagati in seama, pe linga ca-i oltean mai e si imposibil.

INO a spus: (April 9th, 2017 at 07:02 )

BOY’S!NU O MAI ABURIȚI COCLITURY DIN BANAT!POLI ARE CÂȘTIGAT PENTRU CĂ ĂIA OR JUCAT LOPTA ÎN 8 ȘI VOI AȚI FOST 11 !VEZI PRIMA REPRIZĂ 11 LA 11 !IAR PENTRU CULTURA VOASTRĂ GENERALĂ SUNT NĂSCUT LA TIMIȘOARA!BĂNĂȚEAN GET BE GET CUM SE ZICE!DAR UNUL ADEVĂRAT CARE IUBEȘTE CINSTIT ÎN ADEVĂR TIMIȘOARA TIMIȘ BANAT ȘI NU ACCEPTĂ O FALĂ MINCIUNOASĂ!ĂIA OR JUCAT ÎN 8 IAR POLI TIMIȘOARA ÎN 11 !!MAI LĂSAȚI-O MAI LA VALE CU FALA MINCIUNOASĂ!SĂ BATEȚI DINAMO SĂ CÂȘTIGAȚI CUPA LIGI ȘI CHIAR CUPA ROMÂNIEI!!ȘI EU INO ÎMI DORESC ASTA DAR VREAU SĂ FIE CEVA REAL NU MINCIUNĂ !HAI PA!