Esec pentru handbalisti in meciul pentru locul 5

HC SCM Poli Timişoara încheie un sezon parcă interminabil pe locul 6, mai jos cu trei poziţii faţă de anul precedent.

Un campionat solicitant, cu multe partide dificile, chiar şi pe plan european, dar în cele din urmă cu dezamăgiri, în cupă şi în campionat. Poli avea şansa să egaleze la general Odorheiul, după ce pierduse primul joc în seria de maximum trei partide, însă harghitenii s-au impus şi de aceasta dată după un meci nerecomandat cardiacilor. Poli a condus la pauză cu 16-15, dar ca şi în alte ocazii a pierdut în ultimul minut, 28-29 şi astfel seria s-a închis cu Odorhei pe 5 şi Timişoara pe 6. Cristi Fenici a fost cel mai bun marcator al gazdelor cu 9 goluri, fiind urmat de Vaidasigan si Lasica, ambii cu 5 goluri. De cealaltă parte, Komogorov a fost cel mai bun jucător al învingătorilor, cu 7 reuşite, multe în momente foarte importante.