Weekend multicultural in Mehala. Petrica Moise, Nicoleta Voica si Tiberiu Ceia canta in Piata Avram Iancu

În zilele de 5 și 6 august va avea loc evenimentul intitulat „Mehala – cartier multicultural”. Acesta este organizat de Primăria Timişoara şi Casa de Cultură, în colaborare cu consiliul consultativ.

Evenimentul va avea loc în Piața Avram Iancu, în fiecare zi, cu începere de la ora 18. Programul artistic va fi susținut de Orchestra Timișoara Big Band, formațiile Pink și Szinkron, orchestra ansamblului de cântece și dansuri sârbești Kruna, condusă de Ilia și Miodrag Grubacichi, cu soliști vocali Nicoleta Vlasici, Kata Perinaț Grubacichi și Milana Seia Vesici. De asemenea, vor veni Pera Todorovici și Iasmina Feniaț, împreună cu orchestra de tamburași Virtuozii Banatului, cu Petrică Moise, George Adam și Mariana Șușca. Va avea loc, de asemenea, și un spectacol susținut de Ansamblul folcloric Timișul, cu soliștii vocali Nicoleta Voica, Tiberiu Ceia, Doriana Talpeș și Ioan Surdu. Mare atenție: în zonă va fi suspendat traficul rutier în zona Pieței Avram Iancu și pe străzile Crișan (tronsonul cuprins între str. Ioan Plavoșin și str. Vuk Karadjici) și Munteniei (tronsonul cuprins între str. Samuil Sagovici și str. Cloșca).

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

1 comentariu pentru acest articol

anteconbega a spus: (August 6th, 2017 at 08:36 )

Gaina batrana face zupa buna. Ceva mai tinerei la hora, nimic?

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

Fresh Kebab

Administratie vezi arhiva Administratie

CCIAT

Politica vezi arhiva Politica

MNB – Muzeul Național al Banatului

Sport vezi arhiva Sport

Ultimele intariri la Poli, echipa fara punct in 2018

„Atacantul argentinian Esteban Ciaccheri (născut pe 20 mai 1991, testat de echipa noastră) și fundașul Iulian Carabela (născut la 11 aprilie 1996, ultima dată la Juventus București) au semnat cu Poli Timișoara angajamente până-n vară, cu opțiune pentru încă un sezon”, este ultimul anunţ făcut de prim-divizionara de fotbal din capitala Banatului.
Citeşte tot articolul Citeste articolul Ultimele intariri la Poli, echipa fara punct in 2018
Statiunea Buzias

Social vezi arhiva Social

Economic vezi arhiva Economic

De ce n-avem racord la A1 pe la Sinandrei. De 4 ani, Ministerul Transporturilor ne da cu flit

De 4 ani. De atâta timp stă pierdut prin sertarele de la Ministerul Transporturilor proiectul descărcării către Timișoara de pe autostrada A1 la Sînandrei. Dincolo de frumoasele promisiuni ale politicienilor, orașul de pe Bega nu are ieșire la autostradă, iar șefii „drumarilor” se ascund în spatele diverselor avize. Deputatul USR Cătălin Drulă spune că, dacă ar exista voință, situația ar putea fi deblocată.
Citeşte tot articolul Citeste articolul De ce n-avem racord la A1 pe la Sinandrei. De 4 ani, Ministerul Transporturilor ne da cu flit

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

„Atacantul argentinian Esteban Ciaccheri (născut pe 20 mai 1991, testat de echipa noastră) și fundașul Iulian Carabela (născut la 11 aprilie 1996, ultima dată la Juventus București) au semnat cu Poli Timișoara angajamente până-n vară, cu opțiune pentru încă un sezon”, este ultimul anunţ făcut de prim-divizionara de fotbal din capitala Banatului.
Citeşte tot articolul Citeste articolul Ultimele intariri la Poli, echipa fara punct in 2018
Error, no Ad ID set! Check your syntax!
Top