„Cenusareasa” a aratat mai bine decat campioana, dar pe tabela nu s-a vazut

Nu s-a văzut diferenţa! O echipă condamnată anul trecut, dar care a făcut mai mult decât trebuia, salvându-se de la retrogradare, iar în plus a jucat în semifinalele Cupei României şi finala Cupei Ligii, a jucat de la egal la egal cu o trupă de puşti minune, sau ce a mai rămas dintre ea, Viitorul Constanţa, grupare care a câştigat pe bune titlul de campioană.

Prima remiză, terminată albă, a fost dominată clară de gazde, care nu s-au bucurat de o susţinere din public, dovadă fiind că doar FCSB şi Dinamo atrag mii de spectatori pe „Dan Păltinişanu”, deşi echipa merită mai mult. Nimic schimbat nici în mitanul secund. În ciuda unui oarecare echilibru în joc, Poli a fost echipa mai bună, având ocazii mai multe şi mai mari. Ciucur, la fel ca la Botoşani, inexact, şi Drăghici, ieşit din formă, au avut şanse mari de gol, dar în cele din urmă tabela a rămas nemodificată. Păcat, se putea mai mult… Poli – Viitorul s-a încheiat 0-0 şi gazdele trec la minus la adevăr.

Poli Timişoara: Curileac – Crețu, Melinte, Șeroni, Țigănașu – Soljici, Vașvari – A. Munteanu, Croitoru, Mailat – Bianconi
Rezerve: Straton, Bocșan, Ciucur, Bîrnoi, Străuț, Haruț, Drăghici
Antrenor: Ionuț Popa

Viitorul: Râmniceanu – Boli, M. Constantin, Țîru, Cr. Ganea – Mladen, Lopez, Dumitrescu – Chițu, Țucudean, Eric
Rezerve: Buzbuchi, Herea, Fl. Coman, S. Rădoi, Cr. Băluță, Vână, Hodorogea
Antrenor: Gheorghe Hagi

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

4 comentarii pentru acest articol

birlic a spus: (August 12th, 2017 at 10:05 )

Popica ,cand erai anul trecut in groapa ,i-ai batut ca erai pe minus ,acum ca esti pe plus ce astepti sa vina iara negativistii aia . Anul trecut nu stiam ca Viitorul daca a luat bataie la Timisoara ,vor ajunge campioni ,acum cu egalul acesta nu mai au nici-o sansa ,dar noi….vom putea avea fotbal adevarat ,sa umplem iar Stadionul ,de voi Aradanii depinde ( Robu + Popica )Ce a ajuns Capitala Banatului ,globalizarea e de vina ,nu noi cimisorenii.

INO a spus: (August 12th, 2017 at 11:44 )

NEWS!MECI SLAB!SE VEDE CLAR LIPSA UNUI ANTRENOR!!POPA DEMISIA SĂ VINĂ CINEVA CARE ȘTIE SĂ-ȘI PREGĂTEASCĂ ECHIPA!!

INO THE PERFECT SPIRIT OF TRUTH AND LIFE!

Dan a spus: (August 12th, 2017 at 16:11 )

Mai bine egaluri pe care meritam sa le castigam decat victorii cu noroc ca anul trecut..Poli joaca altceva anul asta, presing agresiv, posesie.Ne mai trebuie un varf de atac care sa fie in forma.

++ a spus: (August 13th, 2017 at 00:50 )

e un inceput totusi ca intelegem ca stadionul e plin doar la Steaua si Dinamo. unii de la ASU n-au inteles asta nici pina acum, ei cred ca daca vin aia maxim 200 de biciclisti stadionul va fi plin, se insala amarnic. ar veni mai multi daca echipa ar fi mai buna si ar bate pe banda rulanta, si ar juca spectaculos, dar pentru asta Robu nu are bani si nici competenta.

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

Fresh Kebab

Administratie vezi arhiva Administratie

CCIAT

Politica vezi arhiva Politica

MNB – Muzeul Național al Banatului

Sport vezi arhiva Sport

Ultimele intariri la Poli, echipa fara punct in 2018

„Atacantul argentinian Esteban Ciaccheri (născut pe 20 mai 1991, testat de echipa noastră) și fundașul Iulian Carabela (născut la 11 aprilie 1996, ultima dată la Juventus București) au semnat cu Poli Timișoara angajamente până-n vară, cu opțiune pentru încă un sezon”, este ultimul anunţ făcut de prim-divizionara de fotbal din capitala Banatului.
Citeşte tot articolul Citeste articolul Ultimele intariri la Poli, echipa fara punct in 2018
Statiunea Buzias

Social vezi arhiva Social

Economic vezi arhiva Economic

De ce n-avem racord la A1 pe la Sinandrei. De 4 ani, Ministerul Transporturilor ne da cu flit

De 4 ani. De atâta timp stă pierdut prin sertarele de la Ministerul Transporturilor proiectul descărcării către Timișoara de pe autostrada A1 la Sînandrei. Dincolo de frumoasele promisiuni ale politicienilor, orașul de pe Bega nu are ieșire la autostradă, iar șefii „drumarilor” se ascund în spatele diverselor avize. Deputatul USR Cătălin Drulă spune că, dacă ar exista voință, situația ar putea fi deblocată.
Citeşte tot articolul Citeste articolul De ce n-avem racord la A1 pe la Sinandrei. De 4 ani, Ministerul Transporturilor ne da cu flit

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

„Atacantul argentinian Esteban Ciaccheri (născut pe 20 mai 1991, testat de echipa noastră) și fundașul Iulian Carabela (născut la 11 aprilie 1996, ultima dată la Juventus București) au semnat cu Poli Timișoara angajamente până-n vară, cu opțiune pentru încă un sezon”, este ultimul anunţ făcut de prim-divizionara de fotbal din capitala Banatului.
Citeşte tot articolul Citeste articolul Ultimele intariri la Poli, echipa fara punct in 2018
Error, no Ad ID set! Check your syntax!
Top