Nicolae Robu, pe urmele lui Picasso si Banderas / FOTO

Malaga. Marbella. Nerja. Fuengirola. Benalmadena. Estepona. Cele mai populare destinații de pe Costa de Sol, care se vor adăuga impresionantului „portofoliu” de destinații vizitate de primarul Nicolae Robu. Edilul e în vacanță și, ca orice internaut care se respectă, dă raportul pe Facebook.

„După un nou an de muncă asiduă, iată-mă și în concediu. De data asta, în Spania -ce țară minunată!-, pe Costa del Sol”, a notat, pe Facebook, în noaptea de luni spre marți, primarul Nicolae Robu. Edilul e relaxat, în tricou, bermude și șlapi, „outfitul” cu care și-a obișnuit prietenii încă din vacanța de acum doi ani, petrecută în Sardinia, sau din cea de acum trei ani, din Ibiza, de unde s-a întors încântat de un concert Avicii. Robu a plecat în concediu la finele săptămânii trecute, după un ultim plen de consiliu local în care a fost nevoit să pună în așteptare, până în septembrie, finanțarea de la buget a echipei sale de suflet, ACS Poli. Primarul Timișoarei pare să fi renunțat, în acest an, la vacanța de la Mamaia, stațiunea sa preferată de pe litoralul românesc, și la sejurul de la Băile Felix. El a fost surprins însă, de câteva ori, de la începutul lui 2017, la spa în localitatea bihoreană, unde a „fugit” la relaxare în câte un weekend.

Costa del Sol, cu plajele sale cu nisip auriu, este una dintre ele mai populare destinații de vacanță. Sunt sute de golfuri liniștite, unde te poți retrage și te poți bucura de soare și apă azurie. Cea mai vizitată stațiune este Marbella, frecventată de staruri de la Hollywood, prinți și milionari. În partea de est a Costei del Sol se află Nerja, unde, din „El Balcon de Europa”, un promontoriu stâncos din Sierra de Almirjara, poți admira una dintre cele mai frumoase panorame. În Malaga sunt o mulțime de restaurante cu mâncare tradițională, cu paella și sangria, iar plaja La Malagueta, situată în centrul orașului, nu trebuie ratată. Ca un detaliu, în Malaga s-au născut Pablo Picasso și Antonio Banderas. Rămâne de văzut dacă frumoasa Costa del Sol îl va inspira pe rockerul Nicolae Robu. În 2014, pe când era în Ibiza, edilul s-a simțit atât de bine, încât, în drum spre aeroport, și-a postat pe Facebook cea mai recentă creație muzicală. Era vorba despre linia melodică a piesei „Ca marea”, pe versuri de Eusebiu Camilar.

Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

3 comentarii pentru acest articol

£a€ Baro$$anu a spus: (August 8th, 2017 at 09:06 )

Buey, vreau sa-i salut pe baetzii de la CMPDTP, precum si pe Ionut Popa de aici din statiunea bengoasa, pt bo$$i de valuare. Sper ca a fost ok in trenul spre Botosani, am vorbit cu nashu sa organizeze conditii bune si sa deschida toate geamurile ca sa nu fie prea cald. Bateti azi pe fraerii aia si cand ma intorc de la Costa del Sol tragem un picnic la Moneasa, cu oprire la birtul din Bocsig. Muchos besos.
Vasile, arriba, arriba, andale a la playa.

blue a spus: (August 8th, 2017 at 10:26 )

Iarasi poze ‘iola’, conform intelectului ….

grigore a spus: (August 9th, 2017 at 05:39 )

Onorabilul parca-i vanzator de lubenita.
Cred ca toti votantii si-ar dori slapi ca ai d-lui primar.

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

Fresh Kebab

Administratie vezi arhiva Administratie

CCIAT

Politica vezi arhiva Politica

MNB – Muzeul Național al Banatului

Sport vezi arhiva Sport

Ultimele intariri la Poli, echipa fara punct in 2018

„Atacantul argentinian Esteban Ciaccheri (născut pe 20 mai 1991, testat de echipa noastră) și fundașul Iulian Carabela (născut la 11 aprilie 1996, ultima dată la Juventus București) au semnat cu Poli Timișoara angajamente până-n vară, cu opțiune pentru încă un sezon”, este ultimul anunţ făcut de prim-divizionara de fotbal din capitala Banatului.
Citeşte tot articolul Citeste articolul Ultimele intariri la Poli, echipa fara punct in 2018
Statiunea Buzias

Social vezi arhiva Social

Economic vezi arhiva Economic

De ce n-avem racord la A1 pe la Sinandrei. De 4 ani, Ministerul Transporturilor ne da cu flit

De 4 ani. De atâta timp stă pierdut prin sertarele de la Ministerul Transporturilor proiectul descărcării către Timișoara de pe autostrada A1 la Sînandrei. Dincolo de frumoasele promisiuni ale politicienilor, orașul de pe Bega nu are ieșire la autostradă, iar șefii „drumarilor” se ascund în spatele diverselor avize. Deputatul USR Cătălin Drulă spune că, dacă ar exista voință, situația ar putea fi deblocată.
Citeşte tot articolul Citeste articolul De ce n-avem racord la A1 pe la Sinandrei. De 4 ani, Ministerul Transporturilor ne da cu flit

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

„Atacantul argentinian Esteban Ciaccheri (născut pe 20 mai 1991, testat de echipa noastră) și fundașul Iulian Carabela (născut la 11 aprilie 1996, ultima dată la Juventus București) au semnat cu Poli Timișoara angajamente până-n vară, cu opțiune pentru încă un sezon”, este ultimul anunţ făcut de prim-divizionara de fotbal din capitala Banatului.
Citeşte tot articolul Citeste articolul Ultimele intariri la Poli, echipa fara punct in 2018
Error, no Ad ID set! Check your syntax!
Top