Intariri pentru Poli inaintea duelului cu Dinamo

Poli Timişoara se pregăteşte de duelul cu Dinamo ce va avea loc luni, la Bucureşti. Noutatea de la antrenamentele violeţilor este un jucător nou. Vorbim despre Ivan Ćurjurić, un croat experimentat care a semnat pe un an, cu opţiune de prelungire.

Ivan Ćurjurić este un mijlocaş ofensiv născut în 29 septembrie 1989 şi a jucat în ultimii 10 ani la nivel de seniori doar în Croaţia şi Cipru. „Acasă” a îmbrăcat tricourile echipelor Hajduk Split şi Zadar, iar în Insula Afroditei a evoluat pentru Nea Salamina, Lamia, Ayia Napa şi din nou Nea Salamina, echipă pentru care a jucat în ultimele două sezoane. Altfel, clubul a anunţat prin intermediul unui comunicat că şi-a plătit din datoriile către ANAF şi către jucători. „În aceste zile, clubul nostru a achitat rata lunară către ANAF, corespunzătoare reeșalonării datoriilor către stat. Totodată, Poli Timișoara și-a îndeplinit obligațiile financiare către toți jucătorii care s-au despărțit de clubul nostru în vara acestui an. În același timp, s-au plătit salariile jucătorilor aflați în cadrul echipei, corespunzătoare lunii iulie a acestui an. Suntem pregătiți, astfel, pentru a continua alături de echipă traseul bun început în această vară din punct de vedere sportiv!”, a anunţat clubul.

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

13 comentarii pentru acest articol

venINO a spus: (September 8th, 2017 at 16:05 )

Pe Mr. Sasu nu il deranjeaza ca Robu ia bani direct de la firmele care castiga licitatiile primariei? Totul pare fain frumos? Sau inca se gandeste cum sa scrie despre ASU si in povestea asta?

 
sam a spus: (September 8th, 2017 at 18:58 )

mai avem nevoie de un varf bun si la anul incasam 2 mil euro numai din drepturi tv

 
ddd a spus: (September 8th, 2017 at 19:05 )

#venINO : dar pe tine nu te deranjeaza ca asu a luat bani de la psd-ul din consiliul judetean?. Cum ramane cu lozinca voastra ” fara bani publici” ? Sunt niste ipocriti mici si va prostituati ieftin.

 
@venom a spus: (September 8th, 2017 at 20:19 )

Va mai adunati 300 pe terenul ala care n-ati stiut ca exista pana-n 2012?

 
venINO a spus: (September 8th, 2017 at 20:25 )

Noi nu am spus niciodată fără bani publici, ăsta e un alibi pe care vreți voi să îl aveți. Noi am zis că dacă tot se dau bani publici, să se dea pe anumite criterii și să aibe posibilitatea toate echipele din oraș să depună dosare pentru ei, să fie împărțiți corect, nu după pofta unui primar patron.

Oricum evitați subiectul. Nu vă deranjează că banii orașului se duc pe lucrări umflate? Că anumite firme sunt “alese”? Aștept reacția ziaristului de terasă. Sau poate toamna l-a băgat în birt…

 
@venINO a spus: (September 8th, 2017 at 20:47 )

Dar ti se pare normal sa bagi bani publici intr-o echipa care nu reprezinta orasul si regiunea in prim plan?Daca Asu sau Ripensia va promova,poti fi sigur ca se vor vira bani daca exista parghii legale,la fel cum se investeste si in echipa de rugby.Deocamdata Popli Acs n-a primit de 2 ani in mod direct bani de la primarie,spre deosebire de voi care ati primit in mod direct de la consiliu,DAR te asigur ca daca Acs dispare ciuma rosie va lasa-n fundul gol,fiindca lupta pe plan sportiv cu Robi va inceta in acel moment.

 
++ a spus: (September 8th, 2017 at 22:25 )

@venINO
voi spuneti ba una ba alta, asa cum va convine, mai nou. de aceea a-ti ramas 100 din 300 si aia 100 se vor topi cind insfirsit isi vor da seama cu cine au de-a face. voi sinteti un proiect politic nu fotbalistic, intrebati-l pe Herr Herzog.

 
sam a spus: (September 9th, 2017 at 03:20 )

cata ipocrizie la unii oameni…..daca nu voi ,cine a lansat in spatiul public mesaje cum ar fii,fara pat-roni ,fara banii publici,palmaresul nu ne intereseaza…acum ca marele proect socios nu are succes o dati la intors……brancovan rupea usile pe la primarie si la alte institutii ale statului sa blocheze finantarea clubului poli,in loc sa -si indrepte atentia spre dezvoltarea propriului proect,diversiunea si manipularea sunt metode de baza in proectul asu……eu nu va doresc altceva decat sa aveti parte de toate bucuriile pe care le-ati pregatit voi clubului poli

 
venINO a spus: (September 9th, 2017 at 10:23 )

OK, hai ca mai explic odata pentru oamenii care poate citesc aici si ii intereseaza adevarul, nu pentru sam & co. care sunt unul si aceiasi persoana cu target de comentarii per zi.

conceptul de socios functioneaza destul de bine, anul trecut s-au incasat peste 20.000 de euro doar de la membri cotizanti, ceea ce pentru o echipa de liga a 2-a e foarte bine. pe langa asta, trebuie tinut cont ca la noi lumea nu are obiceiul de a plati pentru ceva, toti sunt obisnuiti cu evenimente/spectacole/meciuri la care sa mearga fara sa plateasca bilet, dar mai sa si plateasca pe langa o cotizatie anuala. am fi nerealisti sa ne inchipuim ca se poate face un buget 100% doar din incasarile de la membri cotizanti, nu am zis niciodata asta.

“fara patroni” se refera la faptul ca nu vom mai accepta un zambon, iancu sa vina si sa faca ce vrea el cu echipa. ne-am saturat de santaje cu mutat echipa si alte cacaturi de genul. membri cotizanti voteaza o echipa de management care ia deciziile la echipa. pe langa asta sa nu uitam ca echipa este a UPT, nu a suporterilor, deci rectorul poate eventual sa ia decizii contrare/care nu vin din partea echipei de management dar nu este cazul, avem norocul sa avem parte de un rector care intelege foarte bine conceptul de democratie si reprezentativitate si ii multumim pentru asta.

legat de palmares: noi am declarat de la inceput ca nu suntem Politehnica infiintata in 1921 dar ne consideram continuatoarea ei din punct de vedere moral pentru ca suntem echipa Universitatii Politehnica si am fost infiintati ca echipa in care ani la rand au jucat doar studenti ai UPT. Timpul ne-a demonstrat ca palmaresul a fost ani la rand o simpla foaie folosita ca unealta de manevra asupra polistilor si am decis sa ne luam soarta in mainile noastre, sa nu mai acceptam santaje emotionale din partea unor patroni sau politicieni.

legat de finantarea de la cjt: a fost un concurs de dosare la care au participat mai multe echipe locale, toate au primit bani, nu doar noi, nu au fost dati direct.

 
Digilistul a spus: (September 9th, 2017 at 12:07 )

Tot mai penibili,spre maximum de penibil posibil!!! ASU a “castigat” cica,bani publici de la CJT(PSD) pe baza unui “pro ect” solid?????!!!!??? Rugbistii CAMPIONI NATIONALI si castigatori de Cupe au avut proIect respins??!!?? Sahistii multipli CAMPIONI NATIONALI au avut proIect respins,Futsalul -VICECAMPIONI NATIONALI si CASTIGATORI de CUPA ROMANIEI au avut proIect respins!!!
In schimb”maretul pro ect” a lui ASU de evitarea retrogradarii din Liga 2,prin retragerea si desfiintarea a 5(CINCI) echipe a fost viabil,solid,deosebit si votat cu doua maini deodata! Gretos de penibil! De vomitat!

 
++ a spus: (September 9th, 2017 at 12:23 )

deci, ca sa fim scurti:
– socios-funct. super
– fara patron -o abureala, ca oricum n-o sa va gasiti unul
– palmares – ce palmares la o echipa infiintata din motive politice in 2012?
– bani publici de la cjt. zis Dobra primiti mai nou, in ciuda faptului ca erati total impotriva, era pct. nr 1 la voi dintotdeauna, vezi brincovan.
O intrebare, e adevarat ca in plin succes va imputinati tot mai mult ?

 
venINO a spus: (September 9th, 2017 at 14:57 )

Vorbe și interpretări se găsesc la orice. Până la urmă fiecare judecă pentru el, fiecare e liber să creadă ce vrea.

PS. Salutari de pe stadionul din Sibiu unde astăzi are Politehnica meci.

 
Valderama a spus: (September 9th, 2017 at 18:27 )

Aia-i ma !!! Nu-s eu Manaus

 
* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

Gauss topografie timisoara

Administratie vezi arhiva Administratie

CCIAT

Politica vezi arhiva Politica

MNB – Muzeul Național al Banatului

Sport vezi arhiva Sport

Statiunea Buzias

Social vezi arhiva Social

Economic vezi arhiva Economic

retim

Retim renunță la curățenia străzilor din Timișoara. Ce se întâmplă din 5 august

După 12 ani, Retim nu mai vrea să se ocupe de salubrizarea stradală din Timișoara. Compania a decis că nu ar renta din punct de vedere economic și nu s-a prezentat la licitația organizată de PMT. Ce se întâmplă din 5 august? Sunt două variante ca să nu rămânem cu gunoaiele pe străzi.
Citeşte tot articolul Citeste articolul Retim renunță la curățenia străzilor din Timișoara. Ce se întâmplă din 5 august

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Error, no Ad ID set! Check your syntax!
Top
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com