Arhiva pentru eticheta: cfr cluj

CSC Dumbrăviţa pierde la scor la CFR Cluj, dar cu patru goluri primite în ultimele 10 minute

CSC Dumbrăviţa a jucat din noul meciul considerat acasă cu CFR Cluj din Cupa României pe terenul adversarei. A fost 5-0, 0-0 la pauză, pentru campioana României, dar cu patru goluri marcate în ultimele 10 minute. CSC Dumbrăviţa a reuşit să facă cât de cât faţă adversarei mult mai bine cotate până în minutul 81,

Liga 1 se încheie pe teren în ciuda cazurilor îngrijorătoare de coronavirus apărute la mai multe echipe

Secretarul general al Ligii Profesioniste de Fotbal, Justin Ştefan, a declarat că exclude suspendarea Ligii I înainte de final din cauza apariţiei numeroaselor cazuri de coronavirus, subliniind faptul că terminarea campionatului pe teren constituie un obiectiv important pentru LPF. „Refuz să accept că, doar pentru că are notorietate, fotbalul trebuie arătat cu degetul sau trebuie

Punct muncit de ACS Poli! Timisoara termina la egalitate cu CFR Cluj

Poli obţine un punct din disputa cu performera etapei trecute, CFR Cluj, formaţie ce învingea campioana Astra cu 5-1. Partida de pe stadionul „Dan Păltinişanu”, desfăşurată într-un anonimat aproape total, a avut ritm, chiar dacă s-a disputat între două grupări ce sezonul trecut evoluau în play-out. CFR Cluj a dominat partida, chiar dacă nu a

Florin Marin: Scutaru si Ovidiu Popescu au cerut sa fie schimbati

Poli Timişoara a pierdut inexplicabil două puncte mari în jocul de pe teren propriu cu CFR Cluj, când a primit două goluri în minutele de prelungiri. Pe lângă faptul că arbitrul Cristi Balaj nu a validat un gol valabil înscris, la scorul de 2-0 pentru Poli, de Ianis Zicu şi a prelungit jocul cu încă un minut după ce au expirat prelungirile, mai multe voci l-au acuzat pe tehnicianul Florin Marin pentru schimbările neinspirate.

Poli, aproape de transferul mult doritului decar

Chiar dacă evoluţiile lui Poli Timişoara sunt mult mai bune în ultimul timp, lucru reflectat și în rezultatele echipei pregătite de Florin Marin, jocul timişorenilor tânjeşte după un veritabil număr 10, responsabil cu spectacolul şi pasele decisive. Zilele acestea ar putea fi decisive în ceea ce priveşte transferul unui fotbalist care se potriveşte acestui profil.

Titlul se muta in insulele Caiman, presedintii parca sunt din Tiganiada

Na, ai văzut? A luat iar CFR campionatu’! Care CFR, am auzit că ar fi luat o echipă din insulele Caiman… Cai… ce? Ăsta nu e un fel de crocodil? Nu, mă, nu știi? E un paradis din ăla fiscal, unde impozitele pe venit sunt foarte mici… Zice Porumboiu’ că Paszkany i-ar fi făcut lu’ Crăciunescu un cont frumușel acolo… Ca să-l ajute cu arbitrii… Hai, bă, nu pot să cred! Ce țigănie! Chiar nu ne mai ptem aștepta la nimic corect în fotbalu’ ăsta de la noi?

CFR Cluj, ca Cadu, caca-du sau cacadu?

Și a trecut și etapa a 25-a… Favoritele (sau echipele cu pretenții) ori au luat-o, ori au dat-o ca lumea. Echipa cultivatorului de porumb de la Vaslui n-a avut voință la Sibiu și a încasat trei boabe, fără să reușească să dea vreun gol. E de mirare că antrenorul Inacio a mai rămas în funcție… Mda, i-au cam făcut poștă băieții lui Pelici, care, fie vorba între noi, a terminat chiar Liceul de Poștă din Timișoara…