Arhiva pentru eticheta: csm baia mare

SCM Timișoara câștigă Cupa României. Prețiosul trofeu revine în Banat

Victorie pentru SCM-USAMVB Timișoara care câștigă, după șase ani, Cupa României. Gruparea bănățeană a trecut în marea finală a Cupei României de campioana en-titre a țării, CSM Știința Baia Mare, 22-15. Timișoara a condus cu 11-3 la pauză, după eseul lui Mosese (13), transformat de Vlaicu, și loviturile de pedeapsă reușite tot de Florin Vlaicu

Pentru Baia Mare s-a spart blestemul. Pentru Timișoara s-a întrerupt seria de finale castigate în Superligă

CSM Știința Baia Mare și-a apărat titlul în Superliga de rugby câștigând la mare luptă finala cu SCM Timișoara, 23-17, 10-10 la pauză. Pentru Baia Mare este prima victorie într-o finală jucată cu Timișoara din zece disputate până acum în toate competițiile, iar pentru bănățeni este a șasea finală jucată cu maramureșenii în Superligă și

Visul frumos s-a terminat. Timişoara Saracens pierde şansa de a-şi apăra titlul

Meci de rugby spectaculos, campioni de ambele părţi, bucurii şi tristeţe, totul după un joc memorabil. Timişoara pierde în semifinalele Superligii de rugby pe teren propriu, 30-35 cu Ştiinţa Baia Mare şi se va consola pentru un meci de bronz. Evoluţia scorului: Minutul 3: Luke Samoa deschide scorul în urma unei lovituri de pedeapsă: 3-0

Surpriza placuta! Fetele de la SCM s-au impus la Satu Mare

Prim-divizionara de baschet feminin SCM Timişoara a început faza eliminatorie a campionatului cu o deplasare foarte dificilă pe terenul celei de-a doua clasate, CSM Satu Mare. Echipa antrenată de Mihai Coldea si Silvia Prejban a confirmat forma bună în care se găsește și a dominat clar această partidă primă a sfertului de finală ce se joacă după sistemul „două din trei”.

RCM Timisoara aduce acasa Cupa Romaniei! / FOTO

Cu un campionat ratat și un scandal cum nu s-a mai văzut în rugby-ul românesc, RCM Timișoara a salvat, duminică seară, sezonul și a reușit să-și adjudece, pe Cluj Arena, Cupa României. Timișorenii au câștigat în fața lui CSM Baia Mare. UPDATE: Luni seara, de la ora 18, campionii sunt așteptați pe scena din Piața Victoriei.