Arhiva pentru eticheta: cupa politehnica

Alb-violeții câștigă Cupa Politehnica după două partide foarte bune. Urmează Supercupa României

SCM Poli a organizat vineri și sâmbătă turneul amical Cupa Politehnica, la care au fost invitate Potaissa Turda, CSM Bacău și echipa sârbă Metaloplastika Sabac. Primul joc, dintre Turda și Bacău, a fost spectaculos, cu numeroase răsturnări de scor, ardelenii reușind să revină de la 15-20 în minutul 40, după care au speculat câteva ratări

Cupa Poli

Ultimele pregătiri. Cupa Poli la handbal cu echipe europene

Ediția 2019 a turneului de handbal masculin Cupa Politehnica se desfășoară, conform tradiției, cu o săptămână înaintea startului de sezon competițional pentru formația alb-violetă. Chiar dacă Liga Națională începe peste două săptămâni, timișorenii pregătesc întâlnirea din Supercupa României, cu Dinamo București, din 25 august. Vineri, 16 august și sâmbătă, 17 august, joacă la Timișoara trei

70 de ani de handbal, sarbatoriti pe semicerc. Tatabanya a luat Cupa Poli la loviturile de departajare

Cupa Politehnica 70 s-a încheiat cu victoria maghiarilor de la Tatabanya, care au învins în cele din urmă, după aruncările de departajare, gazdele turneului. A fost 31-28, după ce la finalul celor 60 de minute, scorul înregistrat, 27-27, a surprins atât asistența cât și cele două echipe, care nu conveniseră asupra modului de departajare în caz de egalitate.

70 de ani de handbal in Timisoara, sarbatoriti cu fast pe semicerc

Cu prilejul aniversării de 70 de ani, de la începutul activității handbalistice, clubul alb-violet organizează Cupa Politehnica, turneul de pregătire ce prefațează sezonul oficial intern. Vineri, 25 august, și sâmbătă, 26 august, spectatorii vor putea vedea la sala „Constantin Jude” patru echipe cu tradiție.