Arhiva pentru eticheta: cupa regelui

Locul 3 la pauză, locul 4 la final. Timişoara Saracens pierde și finala mică din Cupa Regelui

Echipa CSM Ştiinţa Baia Mare, fosta deținătoare a Cupei Regelui, a învins în finala mică campioana națională, Timişoara Saracens, cu scorul de 30-29 (14-17), și a câștigat medaliile de bronz ale competiției care a deschis sezonul regulat de rugby.

Esec printre tunete. Timisoara Saracens a avut trofeul in mana, dar l-a pierdut in repriza secunda

Bănăţenii au avut şansa de a câştiga primul trofeu al sezonului intern, Cupa Regelui, chiar într-un meci cu eternii rivali din Baia Mare. Săptămâna trecută, Timişoara învingea Steaua şi avea nevoie să bată şi gruparea din Maramureş, ca trofeul să fie adjudecat din această etapă a competiţiei.

Nu a fost ziua lor! Timisoara Saracens, eliminare surprinzatoare din Cupa Regelui

Ce începe bine se termină prost! Timișoara Saracens a debutat în actuala ediție a Cupei Regelui cu două victorii astronomice, apoi a încheiat sezonul regulat cu cinci victorii și un eșec, care au dus-o pe locul doi, ceea ce a însemnat un meci acasă cu CSM Olimpia București, o echipă ce obținuse doar o victorie, înregistrând cinci eșecuri.

„El Clasico” la rugby, Baia Mare – Timisoara, inca din semifinalele Cupei Regelui?

Reeditarea finalei de anul trecut în semifinalele acestei ediţii? Vicecampioana CSM Știința Baia Mare, calificată direct în semifinalele Cupei Regelui la rugby de pe poziția fruntașă a clasamentului competiției, va întâlni mai mult ca sigur campioana Timișoara Saracens în penultima fază a turneului.

Galop de sanatate pentru campioni. Timisoara Saracens trece la pas si de U Cluj

După 52-3 pe terenul lui Dinamo, a urmat un nou scor fluviu pentru campioana României la rugby! A fost 69-7 cu Universitatea Cluj în etapa a doua a Cupei Regelui, competiţie câştigată de bănăţeni în sezonul trecut. A fost un spectacol cu public oferit de bănăţeni, care au predat din nou o lecţie ofensivă.