Arhiva pentru eticheta: handbal

Inca o echipa din Timisoara vrea in prima liga

Timişoara atacă noul sezon competiţional în sporturile cu minge cu 10 echipe prim-divizionare, un adevărat record în noul mileniu: trei de baschet BC SCM băieţi + fete şi Timba), una de handbal (SCM Poli), două de fotbal (Poli + fetele de la CFR), una de rugby (Saracens) şi una de futsal (Informatica), dar şi două echipe de volei (Agroland şi Universitatea). Și mai e una!

Handbalistii de la Poli sunt in play-off, dupa victoria de la Fagaras

Punct ochit, punct ţintit, dar totul a venit după un meci în care s-a muncit serios. Handbaliștii bănățeni și-au asigurat prezența în play-off-ul Ligii Naționale cu două etape înainte de finalul sezonului regulat. La Făgăraș, SCM Politehnica a învins cu 28-25, după ce la pauză conduceau gazdele cu 13-12.

Obiectiv indeplinit! Victorie la pas pentru handbalistii de la Poli / FOTO

Etapa a 20-a din sezonul regulat al Ligii Naţionale la handbal a adus a treia victorie la rând pentru SCM Poli Timişoara. După succesele de acasă cu Vaslui şi de pe terenul Stelei, alb-violeţii au făcut instrucţie şi cu CSM Satu Mare. A fost 31-23 (15-11) pentru bănăţeni, o victorie chiar mai clară decât o arată scorul.

Esec oarecum asteptat la Dinamo! Poli a rezistat o repriza si jumatate in fata campioanei

O adevărată sperietoare se dovedeşte a fi campioana ţării Dinamo, pentru handbaliştii de la Poli. Violeţii au pierdut ultimele partide directe cu ei, două în semifinalele play-off-ului sezonul trecut, şi unul, la limită, în turul acestui campionat. Seria de succese a „câinilor” s-a mărit.

In efectiv complet in primul meci oficial al anului: la Turda, in Cupa Romaniei

Meci decisiv pentru calificarea în Final 4 din Cupa României. SCM Politehnica merge la Turda pentru a realiza un start de bun augur în partidele oficiale din 2017. O victorie în Ardeal echivalează cu atingerea unuia dintre obiectivele interne ale grupării bănăţene, calificarea în Turneul Final Four de Cupa României.