Arhiva pentru eticheta: infrangere

2 pauza, 1 final! Politehnica pierde la Sf. Gheorghe dupa ce a condus in prima parte

2-1, la pauza 0-1. Acesta a fost scorul partidei dintre Sepsi Sf. Gheorghe și Politehnica Timișoara, joc disputat într-o atmosferă hibernală, chiar dacă suntem la mai puțin de zece zile de 1 Mai, când se deschide sezonul… estival!

Ca de obicei, thriller cand intra in arena „Leii din Banat”. Cu final nedorit

Jocul 3 din sferturile de finală ale campionatului naţional de baschet dintre BC SCM Timişoara şi CSM Oradea era decisiv pentru gazde, care plecau la drum cu 0-2 la general, după ce a pierdut primele două partide (din seria de maximum 5) de la Oradea. Ca de obicei, a fost un meci nerecomandat cardiacilor, chiar cu accente dramatice.

Cupa Romaniei ramane un vis pentru Leii din Banat! Poate la anul…

BC SCM Timişoara a „reuşit” una din cele mai slabe partide din acest sezon competiţional, chiar într-un meci care îi putea aduce un drum spre cupele europene. „Leii din Banat” au fost învinşi la scor în sferturile Cupei României, de la Sibiu, de campioana en-titre şi finalista anului trecut, CSM Oradea, 72-92.

Infrangere dureroasa pentru “lei”: au pierdut in ultima secunda cu Sibiul

Neînvinşi pe teren propriu din luna septembrie, mai exact de la meciul de deschidere al campionatului cu U BT Cluj, „leii” s-au recunoscut astăzi înfrânţi, în ultimul joc al sezonului regulat pentru trupa viola, de CSU Sibiu, la limită,72-73 (20-13, 16-17, 26-14, 10-19), după un final dramatic. Vizitatorii au dominat debutul partidei şi ultimele minute,

Esec oarecum asteptat la Dinamo! Poli a rezistat o repriza si jumatate in fata campioanei

O adevărată sperietoare se dovedeşte a fi campioana ţării Dinamo, pentru handbaliştii de la Poli. Violeţii au pierdut ultimele partide directe cu ei, două în semifinalele play-off-ului sezonul trecut, şi unul, la limită, în turul acestui campionat. Seria de succese a „câinilor” s-a mărit.

Inceput bun, final slab! BC Timisoara pierde la Cluj

Primul meci din returul sezonului regulat s-a dovedit o misiune imposibilă pentru „leii” de la BC Timişoara. Elevii lui Nenad Mandic au contat doar în prima repriză pe terenul liderului UBT Cluj Napoca. Adelenii s-au impus cu 98-81 (50-43) în faţa unei echipe ce a pus probleme cu adevărat printr-un singur jucător, Mladen Jeremic – marcator a 36 de puncte!