Arhiva pentru eticheta: luceafarul oradea

Greu in Liga a II-a! ASU Poli pierde derbiul promovatelor cu Luceafarul Oradea

Ce începe bine… se termină prost! După succesul din etapa intermediară cu Pâncota, Poli trebuia să confirme şi în meciul cu Luceafărul. Se întâlneau două echipe nou-promovate, care arătau mai mult potenţial decât locurile arătate în subsolul clasamentului.

Rezervele lui Poli au trecut de Luceafarul Oradea

Poli a deschis ziua partidelor de verificare cu o victorie, 3-1, contra Luceafărului Oradea. Scorul a fost deschis în prima repriză de oaspeţi, după ce Răzvan Trandu a deviat un balon în poarta lui Coca. Repriza a fost la discreţia poliştilor, care au înscris de trei ori în poarta oaspeţilor din Oradea, fără să mai primească vreun gol.

Infranti in zece oameni

S-au temut, cel puțin la nivel declarativ, de meciul cu Luceafărul Oradea și, până la urmă, au terminat meciul în genunchi. Alb-violeții gustă pentru prima dată în acest sezon din cupa amară a înfrângerii și părăsesc primul loc al seriei.

Arbitrii lustruiesc Luceafărul din Oradea

Fiecare joc al Luceafărului Oradea naşte dispute aprinse. Toate echipele care au întâlnit Luceafărul au contestat arbitrajele, mereu în favoarea formaţiei care primeşte bani de la Prefectura Bihor şi de la o firmă din al cărei consiliu de administraţie face parte şi Gavrilă Ghilea, prefectul Bihorului.