Arhiva pentru eticheta: pandurii tg. jiu

poli timisoara

Victorie clară pentru Politehnica înainte de meciul din Cupă

Alb-violeţii au avut parte de o ultimă verificare generală reuşită înainte de startul oficial. Politehnica Timişoara a depăşit azi colega de eşalon Pandurii Târgu Jiu cu 5-0 (3-0) pe terenul 2 din cadrul complexului sportiv „Dan Păltinişanu”. Echipa bănățeană a deschis rapid scorul, după doar două minute de joc, când Casado, găsit în mijlocul careului

Duelul necăjitelor. Pandurii versus Ripensia într-un meci de totul sau nimic

Etapa a 9-a propune şi un duel regional din subsolul clasamentului, între Pandurii Tg. Jiu şi Ripensia. Gorjenii au o singură victorie, obţinută chiar în ultima etapă, la Reşiţa, şi au un moral bun în faţa Ripensiei, care vine după două eşecuri în campionat, unde au obţinut doar două victorii. Meciul este unul important pentru

De un punct speranţă! ACS Poli a remizat la Tg. Jiu, deşi a jucat pe final cu un om mai puţin

ACS Poli a obţinut un egal la Tg. Jiu, cu Pandurii, după un meci echilibrat, în care a luptat cu ardoare pentru un rezultat pozitiv. Meciul s-a încheiat cu scorul de 1-1, bănăţenii marcând în ultimul sfert de oră, chiar dacă evoluau în inferioritate. Practic, meciul a început de la 1-0, deoarece Andrei Blejdea a

poli

Nici prea prea, nici foarte foarte! Poli vine cu un punct (pe plus) de la Severin

În sfârşit, Poli Timişoara are număr la casă. După ce a recuperat depunctarea de 14 puncte primită „cadou” la „invitarea” în prima ligă, Poli Timişoara are din această etapă + în dreptul punctelor. Deocamdată 1… în urma remizei de la Severin, din meciul cu Pandurii Tg. Jiu.

fotbal ligi mici

Nu s-au facut de rusine! Poli, invinsa de Pandurii, dupa un meci mai strans decat o arata scorul

Aproape după un „cincinal”, „echipa suporterilor” a ajuns să joace cu o echipă din prima ligă. S-a întâmplat în 16-imile de finală ale Cupei României, unde ASU Poli a întâlnit o echipă cu pretenţii din prima ligă, chiar dacă acum are mari probleme financiare, Pandurii Tg. Jiu.