Arhiva pentru eticheta: umilinta

petre grigoras

Petre Grigoras a suferit si umilinte mai mari in Liga I

Umilinţa îndurată de Poli Timişoara pe terenul lui FC Botoşani le-a adus aminte multor suporteri polişti de celebrul 1-8 suferit de timişoreni pe teren propriu în faţa Stelei Bucureşti, în 9 aprilie 2004. Doar actorii de pe teren au fost alţii, iar „execuţia” s-a petrecut pe alt teren. Pentru Petre Grigoraş, antrenor recent numit la Poli Timişoara, a fost o nouă umilinţă în Liga I. Dar nu şi cea mai mare.

alexa

Regele Hagi i-a dat sah mat lui Dan Alexa! Poli, umilita de Viitorul

„Mergem la Ovidiu să câştigăm jocul cu Viitorul”, spunea Dan Alexa înaintea jocului cu echipa lui Gheorghe Hagi. Pe teren s-a întâmplat însă altceva. Poli Timişoara a fost umilită de trupa patronată şi antrenată de Gheorghe Hagi şi se poate „lăuda” cu un total de 12 goluri primate şi patru marcate în cele opt etape.

valentin velcea

Poli – U Cluj, repriza a III-a: „vicele” Velcea, umilit in public de Ioan Timofte

Multe lucruri despre meciul Poli – U Cluj nu mai sunt de spus. Au fost două reprize total diferite, chiar ciudat de diferite. (Dacă n-ar fi fost un meci crucial pentru salvarea de la retrogradare, ai spune că a fost unul destinat pariorilor: 1 pauză, 2 final). Am avut așadar o primă repriză controlată copios de timișoreni, care au marcat un gol, dar li s-a refuzat și un penalty clar, plus o eliminare obligatorie a unui clujean.