Arhiva pentru eticheta: volei

La baschet, înfrângere dureroasă în prelungiri, la volei, victorie clară în deplasare

Prim-divizionara de baschet masculin SCM Timişoara a suferit a treia înfrângere stagională în cinci partide în actuala ediţie de campionat. Bănăţenii au avut la un moment dat +15 cu Rapidul, iar în utima secundă două libere cu care puteau tranşa partida. Kesar a transformat doar una şi aşa s-a intrat în prelungiri. Acolo, „feroviarii” au

CSM Lugoj încheie campionatul cu o nouă victorie împotriva lui Dinamo

Fetele de la CSM Lugoj au oferit un frumos cadou suporterilor cu ocazia ultimului joc al echipei în actualul sezon. Într-o atmosferă deosebită, de mare sărbătoare, lugojencele au învins CS Dinamo, după o oră jumătate de joc cu 3-1. A fost un succes facil, gazdele având probleme doar în setul 3. Blocajul a funcţionat din

Lugojencele s-au calificat fără emoţii în sferturile de finală ale Cupei României la volei

Prim-divizionara de volei feminin CSM Lugoj continuă evoluţiile bune în cele trei competiţii în care este angrenată, campionat, Cupă şi Challenge Cup. Trupa de pe malul Timişului s-a calificat fără emoții în sferturile Cupei României, așa cum era de anticipat încă de la tragerea la sorți. Învingătoare cu 3-1 în tur, la Craiova, lugojencele s-au

CSM Lugoj învinge în decisiv Rapidul și mai are două meciuri de disputat în acest sezon

Lugojul organizează în acest weekend ultimul turneu al sezonului, pentru echipele din grupa locurilor 5-8. Primul meci pentru timișence a fost un adevărat thriller. Rapidul, echipă ce a intrat în ultima clipă în playoff, a ținut mult timp în „șah” formația de pe malul Timișului. Bucureștencele au condus cu 2-0, după ce și-au adjudecat primele

volei Lugoj

Lugojul vine acasă cu două victorii importante la turneul de la București

Prim-divizionara de volei feminin CSM Lugoj a participat în această săptămână la unul dintre turneele returului, jucând în Sala Dinamo din București două partide cu miză. În prima partidă, CSM Lugoj a dispus de FC Argeş cu 3-0 (25-14, 25-23, 25-19). Georgiana Popa a totalizat 14 puncte pentru învingătoare, Nina Kocic 11, iar Katarina Canak

Universitatea Timisoara volei

Încă două înfrângeri pentru prim divizionara de volei masculin Universitatea de Vest

Două eșecuri așteptate. Universitatea de Vest a participat în weekend la București la un nou turneu de sală contând pentru prima ligă de volei masculin. Ținând cont că a jucat cu două echipe mult mai bine clasate, era de așteptat ca echipa bănățeană să piardă cele două întâlniri. În prima partidă disputată sâmbătă, ”U” Cluj

csm-lugoj volei

CSM Lugoj, surprize neplăcute la turneul de la Voluntari

După ce a dezamăgit în Cupă României, pierzând încă din primul meci în fața Piteștiului, prim-divizionara de volei feminin CSM Lugoj a continuat evoluțiile sub nivelul așteptărilor în cele două partide susținute la turneul de la Voluntari. Reamintim, Lugojul a devenit prima echipă care a învins liderul din Târgoviște, obținând și victoria cu Dinamo, dar

volei Lugoj

Trei meciuri de foc în prima ligă de volei la Lugoj

De vineri până duminică va avea loc al doilea turneu al returului Diviziei A1 la volei feminin. La Lugoj se va organiza unul dintre turnee, iar pe lângă echipa gazdă, vor participa Galaţi şi Târgovişte. În tur, bănăţencele nu au putut onora turneul ce s-a disputat la Galaţi din cauza pandemiei, pierzând ambele meciuri la

CSM Lugoj volei

Parcurs perfect pe teren propriu pentru CSM Lugoj

CSM Lugoj a reuşit, sâmbătă, a treia victorie în turneul al şaselea al Diviziei A1 la volei feminin, 3-1 (25-15, 25-22, 24-26, 25-18) cu CS Rapid Bucureşti, pe teren propriu. Kocic, cu 20 de puncte, a fost cea mai bună de la învingătoare, iar Koprivica şi Ignjic au reuşit câte 16 puncte. În alt meci,

csm lugoj

CSM Lugoj merge la Blaj cu încredere, dar în efectiv mai redus

Voleibalistele de la CSM Lugoj au plecat ieri spre Blaj, unde vor participa la primul turneu din cadrul turului campionatului diviziei feminine de volei, alături de CSM Volei Alba Blaj (gazda turneului) şi CS Dinamo Bucureşti, adică două dintre favoritele la câştigarea campionatului în acest sezon.  Din păcate, CSM Lugoj nu va fi în efectiv