Categories: Sănătate

Suspect de gripa porcina, internat la Judetean

Un tânăr de 22 de ani suspect de gripă porcină a fost adus, în comă, la Spitalul Judeţean Timişoara. El a fost la muncă în Anglia, unde se pare că a contractat boala. Medicii  așteaptă acum rezultatele analizelor.

Tânărul a revenit acasă, nu demult, din Anglia, unde a fost la muncă. A început să se simtă rău și, vineri, a fost internat la spitalul din Petroşani, unde medicii au constatat că suferă de afecțiuni pulmonare și insuficiență renală.

I s-au făcut analizele şi a fost trimis la spitalul din Timişoara, pentru investigaţii mai amănunţite. Medicii de aici suspectează că bărbatul ar fi infectat cu noul virus gripal şi au trimis probe biologice la Bucureşti, pentru analize. Hunedoreanul este în prezent internat la Anestezie Terapie Intensivă la Spitalul Judeţean, iar starea lui este acum mai bună.

Share
Published by
Oana Telescu

Recent Posts

Victorie italienească într-un meci cu fotbal puțin! Poli bate în jocul derby de la Ghiroda

  A fost mai multă agitație în tribune, pe lângă garduri și pe bănci, decât…

2 ore ago

La Timișoara, în Piața Operei, e sărbătorită Ziua Protecției Civile/FOTO

Centrul Timișoarei găzduiește sâmbătă un eveniment dedicat Zilei Protecției Civile. Voluntarii de la SALVO prezintă…

4 ore ago

Obținerea serviciilor în cadrul magazinelor E.ON Energie România se face doar cu programare

Accesul în toate magazinele E.ON Energie România se face în baza unei programări prealabile, pentru…

5 ore ago

UVT organizează mai multe acțiuni pentru elevi: concursuri, premii și șansa de a-și descoperi pasiunea

Universitatea de Vest Timișoara își propune, an de an, să fie alături de elevi și…

5 ore ago

Comuna bate „metropola”! Dumbrăvița leagă succesele, 1-0 cu Poli Iași

Victorie importantă pentru CSC Dumbrăvița în antepenultima rundă a sezonului regular. După victoria cu 1-0…

5 ore ago

Luni se reiau lucrările la străzile de pe Lotul 14 din Giarmata Vii

Primăria Ghiroda anunţă că, după întreruperea din perioada iernii, începând de luni, 2 martie, se…

7 ore ago