Categories: Economic

Reparatii pe drumurile din vestul tarii. Se circula cu unele restrictii in anumite zone

Dacă aveți planuri de ieșit în weekend, fiți atenți la lucrările care se fac pe șoselele din vestul țării. Există mai multe drumuri pe care traficul se desfășoară cu diverse restricții.

Direcţia Regională de Drumuri şi Poduri Timişoara informează șoferii că, în perioada următoare, inclusiv sâmbătă, 30 septembrie, se fac lucrări de întreţinere periodică și reparații pe următoarele drumuri naţionale:

  • DN 58 – Reșița – Anina (inclusiv în oraș)
  • DN 6 – Becicherecu Mic – Biled
  • DN 6 – Sânnicolau Mare (în oraș)
  • DN 57 – Jamu Mare – Lățunaș
  • DN 68A – Coșava – Coșevița
  • DN 7 – Deva – Mintia
  • DN 7 – Mintia – Ilia
  • DN 7 – Milova – Arad
  • DN 67D – Valea Cernei – Băile Herculane
  • DN 57 – Orșova – Dubova

„Rugăm participanţii la trafic să respecte semnalizarea temporară a lucrărilor. Informaţii suplimentare privind starea reţelei de drumuri naţionale aflate în administrarea DRDP Timişoara pot fi obţinute de la dispeceratul regional, la numărul de telefon 0256-246.620 sau accesând pagina de internet www.drdptm.ro”, au transmis reprezentanții acestei instituții.

Share
Published by
Oana Telescu

Recent Posts

Direcția de Cultură dă aviz negativ pentru parcarea multietajată de la Bega. Viceprimarul Romocean e supărată

Proiectul Primăriei Timișoara de a ridica o parcare multietajată pe terenul din spatele Magazinului Bega…

3 ore ago

Începând de astăzi se pot plăti impozitele şi taxele la casieria din cadrul Primăriei Ghiroda

Astăzi, 14 ianuarie, s-a reluat programul cu publicul la Compartimentul Taxe și Impozite și la…

4 ore ago

Școala de Design Circular Cultures ajunge pentru prima dată în România. Nu oriunde, ci chiar la UPT

British Council România, în colaborare cu Universitatea Politehnica din Timișoara, lansează Școala de Design Circular…

5 ore ago

La Școala Gimnazială nr. 2 din Sânnicolau Mare au fost montate centrale termice noi

La Școala Gimnazială nr. 2 “Nestor Oprean” din Sânnicolau Mare au fost montate centrale termice…

5 ore ago

În lumea bună! Timișul, prezent la cel mai important târg internațional de turism al momentului

La inițiativa Consiliului Județean Timiș, România va fi reprezentată prin mai multe organizații de promovare…

6 ore ago

Universitatea de Vest Timişoara primește un teren de 24.000 de metri pătrați la Dumbrăvița. Vrea să ridice acolo un nou liceu

Comuna Dumbrăvița ar putea avea, la rândul ei, parte de un nou hub educațional, așa…

7 ore ago