Motocicliștii din Timișoara nu sunt doar niște… duri, așa cum crede multă lume. Au suflete mari și, în prag de sărbători, fac bucurii unor oameni cu care viața n-a fost extrem de darnică. Gruparea Moto Timișoara l-a adus, în acest an, pe Moș Crăciun la patru familii din Urseni și Albina.
Trei familii nevoiașe din Urseni și una din Albina vor avea, în acest an, un Crăciun mai luminos. Totul, grației celor de la Gruparea Moto Timișoara, care au mers la acești oameni plini de cadouri. Moș Crăciun s-a oprit prima dată la un băiat paralizat în vârstă de 18 ani, care locuiește împreună cu bunica, verișorul lui de 11 ani și pisicuța lor în Urseni. Pe lângă alimente și alte daruri, baiatul a primit o saltea anti-escare și produse de îngrijire atât de necesare pentru un om țintuit la pat. Alaiul Moșului s-a oprit la a doua familie, unde era așteptat de o fetiță de 8 ani și un băiețel de 5 ani. A treia „haltă” a fost la familie cu 2 fete gemene de 18 ani, iar ultimul caz a fost o familie cu două gemene de 3 ani și un băiețel cu probleme medicale din spectrul autismului. Copiii au primit dulciuri, jucării și hăinuțe, dar și produse alimentare pentru a avea un Crăciun la care sa nu lipsească nimic de pe masă. Și, pentru că Moșul știe ce le place micuților, le-a adus, cu această ocazie, și… pizza! „Acțunii noastre de suflet li s-au alăturiat, în acest an, salonul de înfrumusețare Salon Star, Gruppo Damidio lubrifianți auto și Student’s Pub”, au transmis cei de la Gruparea Moto.
[ngg_images source=”galleries” container_ids=”3748″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”150″ thumbnail_height=”90″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]
Cel mai tare turneu de minifotbal din Banat revine! Superstar Charity Cup în colaborare cu…
Dincolo de activitatea didactică și de cercetare, spiritul Politehnicii se regăsește și în solidaritate, implicare…
Municipalitatea timișoreană vrea să demareze discuțiile pentru preluarea unei noi clădiri în zona Iosefin, pe…
Oamenii municipalității timișorene s-au mișcat rapid și în locul terasei unui restaurant cunoscut din oraș,…
Pe fondul măsurilor de austeritate impuse de Guvernul Bolojan, site-ul Economedia.ro a făcut o analiză…
Temperaturile se vor situa sub cele specifice, până aproape de sfârşitul lunii ianuarie, anunţă vineri…