Politica

Purtătorul de cuvânt al PSD Timiș, Lucian Ursulețu, îl lasă pe Dragnea și i se alătură lui Ponta

La doar două zile de la plecarea deputatului Adrian Pau de la PSD la PRO România, purtătorul de cuvânt al social-democraților din Timiș, Lucian Ursulețu, a decis să facă același lucru. Și e doar începutul, conducta dinspre PSD înspre Pro România urmând să fie tot mai plină.

Lucian Ursulețu și-a anunțat trecerea de la PSD la Pro România printr-o postare pe Facebook. Deja fostul purtător de cuvânt al PSD Timiș nu insistă foarte mult pe motivele care l-au condus să facă acest pas, unul însă deloc surprinzător. 9 ani și 11 luni. Fix! Atât a durat experiența mea în PSD. De azi, drumurile noastre se despart, dar rămân cu multe amintiri. Unele plăcute, altele dureroase. Am întâlnit oameni absolut senzaționali, cu care voi rămâne prieten pentru totdeauna, cu alții probabil că nu. Viața ne duce pe alte drumuri, iar eu am ales să fiu parte activă a unui proiect nou, unul în care cred și în care se regăsesc oameni pentru care am muncit mult și cu drag. Ne vedem la Pro! Nu Pro TV”, a scris Ursulețu.

Considerat un apropiat al lui Sorin Grindeanu, Ursulețu a mai demisionat din partid și din funcția de purtător de cuvânt al PSD Timiș în iunie 2017, într-un gest de solidariate cu fostul premier. Potrivit mai multor surse, în perioada următoare, mai mulți PSD-iști din Timiș vor face pasul spre partidul lui Victor Ponta.

Share
Published by
Iulia Avram

Recent Posts

VIDEO: Accident grav în Timișoara. Două persoane au ajuns la spital

Dublu impact... Un șofer nehotărât a produs haos într-o intersecție din Timișoara, iar două persoane…

60 de minute ago

Cum se depune Declarația Unică 212 la Finanțe. Contribuabilii cer tot mai des lămuriri

Peste 80% din totalul de 23.000 de contribuabili care au interacționat în primele 7 zile…

O oră ago

Centrul de expertiză pentru bolile rare de la Spitalul de Copii Timișoara va fi recertificat de Ministerul Sănătății

Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a anunțat recertificarea centrului de expertiză pentru bolile rare (CEBR) de…

2 ore ago

Au fost recepționate noile rame electrice care vor circula de la Timișoara pe calea ferată/Foto

Reprezentanții Autorității pentru Reformă Feroviară au făcut recepția preliminară a două garnituri de tren produse…

2 ore ago

Vreme „accesibilă” în weekend. Vom avea temperaturi „blânde”

Iarna vrea să mai rămână, februarie fiind o lună rece, dar primăvara dă semne că…

2 ore ago

Începând de luni, restricții de circulație bulevardul 16 Decembrie 1989

La solicitarea S.C Aquatim S.A, Comisia de circulație din cadrul Primăriei Timișoara a avizat restricționarea…

3 ore ago