Accident rutier în localitatea Găvojdia
Accident rutier astăzi, puțin după ora prânzului, în localitatea timișeană Găvojdia. Două autoturisme s-au ciocnit, după ce unul dintre șoferi a intrat într-o depășire neregulamentară.
Accident rutier în localitatea Găvojdia
Bărbatul vinovat, în vârstă de 32 de ani, este chiar cel care a ieșit mai șifonat din accident, fiind rănit. Șoferul circula pe DN6, dinspre Lugoj, înspre Caransebeș, atunci când a vrut să depășească și a intrat în coliziune cu o altă mașină la volanul căreia se afla în tânăr în vârstă de 20 de ani.
„Un bărbat în vârstă de 32 de ani a condus un autoturism pe DN6, dinspre Lugoj înspre Caransebeș, iar la un moment dat s-a angajat într-o depășire neregulamentară și a intrat în coliziune cu un autoturism ce circula regulamentar din sens opus, condus de un bărbat în vârstă de 20 de ani. În urma impactului a rezultat o victimă, respectiv bărbatul în vârstă de 32 de ani”, a transmis Alexandra Petrovici, purtător de cuvânt al IPJ Timiș.
Oamenii legii prezenți la fața locului au întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.
Foto: arhivă.
Universitatea Politehnica Timișoara anunță, cu profundă durere, trecerea la cele veșnice a celui care a…
Am avut succes împotriva contestațiilor de pe strada Cezar, în lupta cu Pizzeria Poli, dar…
Lucrările de lărgire la patru benzi a drumului care leagă Sânandreiul de DN 69, Timișoara…
CSC Dumbrăvița abordează jocul cu „studenții” din Copou cu un moral foarte bun, în urma…
Aquatim a pregătit la Muzeul Apei din Timișoara un program special pentru grupuri școlare, dedicat…
Mai mulți medici vor primi apartamente pentru a locui în noul cartier ANL de la…