Social

200 de lei – “taxa” pentru înjurat controlorii STPT. Se plăteşte la Jandarmerie

Un bărbat agresiv a fost sancționat de jandarmi, în Timișoara, după ce s-a apucat să-i înjure pe controlorii STPT, care l-au prins fără bilet.

O amendă de 200 de lei a primit de la jandarmi bărbatul care i-a înjurat pe controlori. Acesta a devenit agresiv și le-a adresat injurii când a fost invitat să coboare la prima stație, liniștindu-se doar la sosirea echipajului de jandarmerie.

„Marți seara un echipaj de jandarmerie din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Timiș a fost solicitat să intervină într-un scandal pornit într-un mijloc de transport în comun de pe raza municipiului Timișoara unde controlorii S.T.P.T au găsit un bărbat care călătorea fără bilet”, transmit reprezentanții Jandarmeriei.

 

Share
Published by
Oana Telescu

Recent Posts

Deplasare grea în ultimul meci din 2025 al baschetbaliștilor

Fără pauză! Etapa a 14-a din Liga Națională masculină de baschet programează un meci în…

23 de minute ago

Din 1 ianuarie pregătiți-vă să vă goliți mai repede buzunarele pentru benzină sau motorină. Sau mergeți cu trotineta și bicicleta

Dacă v-ați bucurat de ieftinirea carburanților din ultimele zile, nu sperați să rămână prea mult…

3 ore ago

A intrat pe contrasens și a băgat o femeie și un copil în spital

Duminică, 28 decembrie 2025, în jurul orei 06:15, polițiștii au fost sesizați cu privire la…

3 ore ago

România lui Mitică. Mitică Dragomir

Dacă ar fi să ilustrez anul 2025, ba chiar şi ultimii 36 de ani, rezumându-mă…

7 ore ago

Asociația Club Sportiv Sport Express – locul unde copiii cresc prin sport, încredere și comunitate

Există momente în copilărie care rămân pentru totdeauna: prima minge prinsă corect, primul gol marcat,…

7 ore ago

Un sfert din lucrările la noul Centru Școlar pentru Educație Incluzivă Dumitru Ciumăgeanu au fost realizate/VIDEO

Cu finanțare din PNRR, Consiliul Județean Timiș ridică la Giroc un nou sediu, modern, pentru…

24 de ore ago