Alb-violeții de la handbal joacă un meci special, de Ziua Femeii, când intrarea va fi gratuită pentru doamne și domnișoare! SCM Politehnica întâlnește duminică, de la ora 11, HC Dobrogea Sud Constanța într-o partidă ce contează pentru etapa a 22-a din Liga Zimbrilor.
Nu sunt probleme medicale în lotul bănățean, care dorește să facă uitată întâlnirea precedentă de campionat, terminată la diferența cea mai mare de scor în acest sezon.
”Trebuie să uităm cel mai recent joc al nostru și să repetăm precedentul meci de acasă. Știm că echipa din Constanța e foarte competitivă, sperăm ca și arbitrajul să fie fair-play. Avem nevoie de o îmbunătățire considerabilă a jocului nostru defensiv, să ne ajutăm portarii. Avem nevoie și de o precizie mai mare în atac, pentru că la meciul cu CSM am ratat multe acțiuni individuale în fața portarului advers. Toate celelalte probleme trebuie să le lăsăm înainte să intrăm în sală, mereu am luptat și sper ca și de această dată să facem un joc bun mâine”, a spus antrenorul Pero Milosevic cu o zi înaintea întâlnirii.
SCM Poli – HC Dobrogea Sud este arbitrată de Marius Ghiorghișor (București) și Marian State (Buzău) și supervizată de bucureșteanul Ioan Șerbu. Întâlnirea de mâine e și o prefață pentru calificarea în finala Cupei României. Cele două grupări se vor întâlni în mai puțin de o lună, dar la Constanța, într-una din semifinalele competiției eliminatorii. În clasament, dobrogenii sunt pe 4 cu 39 de puncte, iar bănățenii pe 9 cu 30 de puncte.
Florin Drăgan, rectorul UPT vorbește deschis despre un subiect important al zilelor noastre, efectele inteligenței…
Miercuri dimineața, în jurul orei 8, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Făget – Secția 10…
Două noi sensuri giratorii vor fi amenajate în cursul acestui an pe drumul județean care…
Timp de trei zile, încasarea taxelor și impozitelor locale va fi suspendată de către Direcția…
La CET Sud Timișoara sosesc câte patru garnituri de tren cu cărbune pe săptămână, a…
Timișenii își pot spune opinia asupra modului în care județul va finanța din bani publici…