Martin Tudor
Martin Tudor (43 de ani), fost portar la Steaua, a murit luni dimineața, la Reșița. Dublu campion național, Tudor s-a stins în casa prietenei lui, în bucătărie. Din primele investigaţii, fostul fotbalist a suferit un infarct.
Fostul mare portar se afla la masă, iar după ce s-a ridicat s-a simțit foarte rău. În prezent, trupul lui Martin Tudor se află la spital pentru autopsie, din primele investigaţii cauza decesului fiind un infarct.
„Totul s-a întâmplat acum două ore (n.r. în jurul orei 10:00). Era acasă, la Reșița! Ambulanța a ajuns foarte repede la el, dar din păcate nu s-a mai putut face nimic. S-au făcut toate manevrele de resuscitare, dar s-a întâmplat o tragedie. Nu l-au mai putut salva. A murit, săracul… Acum, trupul lui e la spital pentru autopsie”, a dat amănunte pentru GSP.RO, Dorinel Munteanu.
„Eu am fost coleg cu el la Steaua între 2004 și 2005. După, pentru că aveam nevoie de un băiat serios, am decis să-l iau cu mine la CFR Cluj! Era un om minunat, un băiat serios, muncitor. Și foarte tânăr. Sunt dărâmat de această veste, nu mi-a venit deloc să cred… Este o tragedie. Singura lui problemă era că fuma, dar n-avea cum să i se tragă nenorocirea asta de la așa ceva. Dumnezeu să-l ierte”, a mai spus Dorinel.
Martin Tudor s-a născut la Avrig, pe 10 iunie 1976. A debutat la Jiul Petroșani, la 20 de ani, iar în 1997 a semnat cu Olimpia Satu Mare. După doar doi ani a ajuns la Steaua și s-a impus rapid în poarta echipei roș-albastre, devenind de două ori campion. A mai evoluat pentru CFR Cluj și U Cluj, retrăgându-se din fotbal în 2008.
N-au trecut patru mandate cu primari aleși în noile unități administrative înființate după referendumuri de…
Sâmbătă şi duminică la Ghiroda se va desfăşura tradiţionalul Târg Apicol, ajuns la ediţia aniversară…
Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 05.03.2026, unde se vor executa reparaţii…
Florin Drăgan, rectorul UPT vorbește deschis despre un subiect important al zilelor noastre, efectele inteligenței…
Miercuri dimineața, în jurul orei 8, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Făget – Secția 10…
Două noi sensuri giratorii vor fi amenajate în cursul acestui an pe drumul județean care…