coronavirus
În judeţul Timiş, în ultimele 24 de ore, alte 194 de persoane au fost confirmate cu Covid-19, fiind efectuate 2.503 de teste. Rata de infectare în Timiş a scăzut, până la 4,07, după ce în ziua precedentă a fost 4,34.
Persoanele infectate din judeţul Timiş sunt din următoarele localităţi
Timișoara –82;
Jebel-14;
Dumbrăvița –12;
Recaș-11;
Giroc- 9;
Sânmihaiu Român-8;
Moşniţa Nouă- 7, Lugoj -7;
Sânnicolau Mare-5;
Săcălaz- 4, Dudeștii Noi-4;
Variaș-2, Parţa-2, Ghiroda-2, Lenauheim-2, Buziaș-2, Deta-2, Gătaia-2;
Ciacova-1, Jimbolia-1, Becicherecu Mic-1, Biled-1, Bogda-1, Checea-1, Comloșu Mare- 1, Gavojdia -1, Giarmata-1, Lovrin-1, Mănăștiur -1, Peciu Nou-1, Remetea Mare-1, Sânandrei-1, Sânpetru Mare-1, Teremia Mare-1, Tomnatic 1.
Numărul total de decese a ajuns la 686, după ce, în ultimele 24 de ore, au mai murit şapte persoane din cauza coronavirusului.
Coeficientul infectărilor cumulate la 14 zile, raportate la 1.000 de locuitori a ajuns la 4,07.
În cursul zilei de ieri au fost carantinate, în județul Timiș, un număr de 197 persoane și au intrat în izolare 189 persoane.
Alte date privind situația epidemiologică, la nivelul județului Timiș:
Număr de teste: 2.503;
În această dimineață, numărul total de persoane internate confirmate COVID-19: 316
Număr persoane internate la ATI: 58;
Numărul de cadre medicale confirmate COVID-19 in ultimele 24 de ore: 5.
Moţiunea de cenzură „România nu este de vânzare – fără progresişti la guvernare”, prin care…
Universitatea Politehnica Timișoara a cumpărat Casa Mühle, o clădire de o importantă valoare emoțională și…
Sâmbătă, de la ora 14.00, va avea loc un nou tur din seria “Descoperă-ți orașul!”,…
Bazele de deszăpezire aparținând Direcției de Drumuri și Poduri Timișoara și cele ale Consiliului Județean…
Președintele Consiliului Județean Timiș, Alfred Simonis, aduce din nou în prim plan ”unirea” Spitalului Județean…
CSC Dumbrăvița dispută la finalul acestei săptămâni, ultimul joc oficial din deplasare din acest an…