Social

Accident mortal în apropiere de Lugoj. Ciocnire între o maşină şi un tir FOTO

Un bărbat, în vârstă de 46 de ani, a condus un autoturism pe DN6, dinspre Caransebeș înspre Lugoj, iar în dreptul kilometrului 490 + 300 de metri a pătruns pe contrasens și a intrat în coliziune frontală cu un autocamion condus de un bărbat, care circula din sens opus.

La fața locului s-au deplasat de urgență 9 pompieri cu o autospecială de descarcerare, o autospecială de primă intervenție și un echipaj SMURD din cadrul Detașamentului de Pompieri Lugoj.
De asemenea, a fost alertat și elicopterul SMURD.

În urma impactului a rezultat, din nefericire, decesul bărbatului de 46 de ani, iar celălalt şofer este în grija salvatorilor, după ce a suferit un atac de panică.

Conducătorul autocamionului a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

 

Share
Published by
Daniel Neacșu

Recent Posts

Victorie italienească într-un meci cu fotbal puțin! Poli bate în jocul derby de la Ghiroda

  A fost mai multă agitație în tribune, pe lângă garduri și pe bănci, decât…

9 ore ago

La Timișoara, în Piața Operei, e sărbătorită Ziua Protecției Civile/FOTO

Centrul Timișoarei găzduiește sâmbătă un eveniment dedicat Zilei Protecției Civile. Voluntarii de la SALVO prezintă…

11 ore ago

Obținerea serviciilor în cadrul magazinelor E.ON Energie România se face doar cu programare

Accesul în toate magazinele E.ON Energie România se face în baza unei programări prealabile, pentru…

11 ore ago

UVT organizează mai multe acțiuni pentru elevi: concursuri, premii și șansa de a-și descoperi pasiunea

Universitatea de Vest Timișoara își propune, an de an, să fie alături de elevi și…

12 ore ago

Comuna bate „metropola”! Dumbrăvița leagă succesele, 1-0 cu Poli Iași

Victorie importantă pentru CSC Dumbrăvița în antepenultima rundă a sezonului regular. După victoria cu 1-0…

12 ore ago

Luni se reiau lucrările la străzile de pe Lotul 14 din Giarmata Vii

Primăria Ghiroda anunţă că, după întreruperea din perioada iernii, începând de luni, 2 martie, se…

13 ore ago