Ultimul lot a drumului expres dintre Lugoj și Filiași (Craiova), care nu avea desemnat un executant pentru studiu de fezabilitate, a fost adjudecat de către o asociere de firme, pentru 21 de milioane de lei.
Luni a fost desemnat câștigătorul pentru elaborarea studiului de fezabilitate al primului lot al drumului de mare viteză Filiași-Lugoj, cel dintre Drobeta Turnu Severin și Filiași. Acesta va avea o lungime de aproximativ 70 de km iar studiul de fezabilitate trebuie să fie finalizat în 18 luni.
Licitația a fost câștigată de asocierea DP CONSULT S.A. (lider de asociere) – EXPLAN S.R.L. – GEOLOGIC-SITE SRL -SCA TEAHA&FÜZESI, aceasta va primi 21,053 milioane de lei, fără TVA.
Semnarea contractului poate avea loc după expirarea perioadei de depunere a eventualelor contestații.
Societatea de Termoficare Colterm anunță că în acest moment, capacitățile de producere a energiei termice…
În prima declarație oficiala după ce a fost acuzată de ANI de incompatibilitate, Paula Romocean…
SC SOLAR PHEONIX SRL anunță publicul interesat asupra depunerii solicitarii de emitere a acordului de…
Agenția Națională de Integritate a anunțat că Paula Romocean a fost găsită incompatibilitate. Viceprimarul Timișoarei…
În ciuda problemelor economice care ar putea duce la concedieri importante, Timișul se menține la…
Facultatea de Arte și Design (FAD) din cadrul Universității de Vest din Timișoara (UVT) celebrează…