Primăria Timişoara

Se rezolvă, în sfârșit, problema stațiilor de alimentare cu energie electrică pentru autobuze

Primăria Timișoara a pregătit trei milioane de lei pentru a realiza alimentarea cu energie electrică a mai  multor stații de alimentare a mijloacelor de transport în comun, cu alimentare electrică, pe care le deține. De fapt, sunt trei loturi de lucrări pentru trei asemenea facilități.

Interesant este că astfel de mijloace de transport, autobuze cu baterii, circulă de ceva vreme la Timișoara.

”Obiectul contractului de achiziție publică constă în achiziția proiectării și execuției lucrărilor pentru obiectivele de investiții: „Lucrări privind racordarea la rețeaua electrică pentru stația de încărcare rapidă ce va fi amplasată pe str. Buziașului” LOT 1; „Lucrări privind racordarea la rețeaua electrică pentru Autobază, str. Timișorii” LOT 2; „Lucrări privind racordarea la rețeaua electrică pentru stația de încărcare rapidă ce va fi amplasată pe str. Salcâmului” LOT 3”, se spune în anunțul licitației lansată acum pe SEAP.

În ceea ce privește lotul 2 se vorbește despre o Autobază situată pe strada Timișorii. Posibil să fie o greșeală de redactare, această stradă nu apare pe nicio hartă.

Cel mai scump dintre cele trei loturi este chiar acesta, 1,7 milioane de lei, urmează lotul 3, cu 756.848,74 lei, iar lotul 1 va costa 580.327,73 lei.

Share
Published by
Marcel Hoster

Recent Posts

E oficial! Ciprian Ciucu câştigă detaşat alegerile pentru Primăria Bucureştiului. Mare surpriză pe locul 2!

Candidatul PNL Ciprian Ciucu va fi noul primar al Capitalei, câştigând oficial scrutinul la o…

O oră ago

Exit-poll: Ciprian Ciucu câştigă detaşat Primăria Capitalei. Victoria îi aparţine şi lui Ilie Bolojan

Candidatul PNL Ciprian Ciucu va fi viitorul primar al Bucureştiului, potrivit unui exit-poll realizat de…

5 ore ago

Emoții doar în primul sfert de oră! SCM Poli Timișoara a învins categoric codașa din Sighișoara

Prim-divizionara de handbal SCM Poli Timișoara închide cu bine turul, învingând, conform așteptărilor ultima clasată…

8 ore ago

Fetele de la Poli închid sezonul regular cu o victorie frumoasă contra Bistriței

Pe o vreme rece și o ploaie măruntă, fetele de la Poli au întâlnit pe…

12 ore ago

Viceprimarul Lațcău anunță punerea în valoare a clădirilor din zona Pieței Mocioni odată cu revitalizarea zonei

Primarul Dominic Fritz a semnat în această săptămână contractul de finanțare prin care Timișoara va…

13 ore ago

Spitalul de Psihiatrie va avea un nou ambulatoriu, ridicat cu zece milioane de lei

Spitalul de Psihiatrie şi pentru Măsuri de Siguranţă Jebel va avea un nou amubulatoriu, o clădire…

13 ore ago