CFR Timişoara pierdea primul meci din actualul sezon pe terenul celor de la Sepsi Sf. Gheorghe. Eşecul nu a contat prea mult, deoarece feroviarii au parte de cel mai bun campionat al lor, dar luni seara au avut ocazia să se răzbune pentru acea înfrângere din tur.
Şi au făcut-o cu manieră. După un început de joc echilibrat, CFR a punctat de două ori spre sfârşitul primei părţi, apoi a defilat în repriza secundă etalând o evoluţie spectaculoasă, combinativă şi cu stil. Cu o apărare aproape fără greşeală şi cu ofensivă puternică, la care a participat fiecare jucător, bănăţenii s-au impus cu 7-1 (2-0), obţinând a 14 victorie în 17 întâlniri, consolidându-şi poziţia secundă.
Din sezonul regulat a mai rămas o singură etapă, deplasare la Galaţi, apoi va începe play-off-ul, unde bănăţenii vor avea în primele confrunări avantajul terenului propriu.
Pentru învingători, luni seara au punctat: Vali Ilaş, Gustavo, Mihnea Toader, George David, Gabriel Henrique, Adi Nemiţeanu şi din nou Mihanea Toader.
Pe 14 mai 2026, la Timișoara va avea loc prima ediție a evenimentului Noaptea Companiilor…
Când te gândeşti la Poli, nu ai cum să nu te gândeşti şi la Dan…
Vă mai amintiți prin unele hoteluri din România momentul micului dejun? Firește că vi-l amintiți.…
Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 23.03.2026, unde se vor executa reparaţii…
Primarul Timișoarei, Dominic Fritz, rămâne extrem de optimist și spune că lucrările la stadionul LEGO,…
Societatea Aquatim poate funcționa în următorii cinci ani fără probleme, după ce a obținut reînnoirea…