Prim-divizionara de volei feminin CSM Lugoj a debutat oficial în noul an cu un succes așteptat, pe terenul formației din Cluj. A fost 3-1 pentru bănățence, ele dominând partida, dar pierzând un set când au jucat cu rezervele.
„Victorie cu 3-1 în primul joc oficial al anului, disputat în deplasare la Cluj, cu Universitatea. CSM Lugoj a codus cu 2-0 în formula Miljevic M, Urias, Popa, Miljevic T, Dragovic și Artin, cu Saita libero. În setul III au intrat pe teren Andaya, Dragovic, Coman, Kindelan, Diaz Castro, Pârv, Popovici Nistor libero, iar gazdele au reușit sa se impună cu 25-22. Revenită în formula de bază, echipa noastră închide jocul în 4 seturi, cu 25-15, 25-17, 22-25 și 25-13”, a fost mesajul grupării de pe Timiș.
Miercuri, echipa bănățeană are un joc mult mai dificil, acasă, cu Rapid București, echipă ce a pierdut în această rundă în fața liderului Dinamo.
Ioan “Mateo” Mateescu şi-a depus astăzi oficial dosarul de candidatură pentru funcția de președinte al…
Weekend-ul acesta profităm de vremea bună și Visit Timiș are o sugestie interesantă pentru toți…
Clădirea ”Școlii Mici” din cartierul Plopi va primi o nouă șansă pentru a găzdui activități…
În ciuda dificultăților și a problemelor cotidiene, la Gara Mare se face un proiect fantastic,…
Așa cum Primăria Timișoara anunțase în urmă cu mai multe luni, la Parcul Botanic a…
În județul Timiș a fost descoperit un nou caz de pestă porcină africană. De această…