Universitatea de Medicină și Farmacie „Victor Babeș” anunță că va organiza cel de-al 13-lea Congres Național al Societății Române de Diabet, Nutriție și Endocrinologie Pediatrică (ENDOPED), care va avea loc în perioada 22-25 aprilie 2026 la Timișoara.
„Într-o eră a schimbărilor tehnologice accelerate, medicina pediatrică evoluează constant. Ediția din 2026 a congresului nostru își propune să fie un hub de inovație, punând accent pe noile protocoale terapeutice, integrarea inteligenței artificiale în monitorizarea diabetului zaharat și abordările multidisciplinare în bolile endocrine”, transmit organizatorii.
Evenimentul va reuni experți de renume național și internațional, oferind o platformă de dialog esențială pentru schimbul de bune practici și prezentarea celor mai recente cercetări din domeniu.
Mai multe informații despre acest eveniment, AICI.
Imaginați-vă că aveți 3 ani și, în loc să învățați să vă legați șireturile,…
România post-1989 nu a trăit o ruptură, ci o negociere între vechiul sistem și formele…
În Iulius Town continuă seria creativă dedicată celor mici și în acest final de săptămână,…
Agenția de turism As Tour Timişoara vă oferă un pachet complet în Insula Creta, în…
Universitatea Politehnica Timișoara anunță, cu profundă durere, trecerea la cele veșnice a celui care a…
Am avut succes împotriva contestațiilor de pe strada Cezar, în lupta cu Pizzeria Poli, dar…