Categories: Timp liber

Cezar (ROA): „Oamenii trebuie sa se prinda care este treaba”

Turneul de lansare al albumului „Artificial”, al trupei ROA, a început la Timişoara. Piesa „Ne place” a atins, în două săptămâni de la lansare, maximumul de difuzări în airplay-ul românesc şi a fost în fruntea celor mai difuzate piese de radiourile autohtone. Cezar Stănciulescu vorbeşte despre turneu, public şi un album care s-ar putea să nu placă tuturor celor care au gustat prima piesă.

Ce părere ai despre publicul timişorean
Întotdeauna a fost pe scandal şi exact cum trebuie. Chestia asta nu se întâmplă în prea multe oraşe. Concertul de la Timişoara a fost primul şi a fost excelent. Lumea ne ştia şi dinainte, dar acum a fost surprinzător.

Veţi mai avea vreo colaborare pe viitor?
Deocamdată, ne ocupăm de promovarea albumului. Cea mai bună colaborare ar trebui să fie cu publicul. Oamenii trebuie să se prindă care este treaba, pentru că piesa „Ne place” a atras foarte multă lume. A fost, într-adevăr, o surpriză. Cu toate astea, nu cred că toţi cei care au gustat această piesă vor putea spune că le-a plăcut întreg albumul. Albumul este de o altă factură, e mai greu, dar asta ne-a plăcut nouă.

Cum a fost scrisă piesa „Ne place”?
Piesa a apărut în toamnă. M-am inspirat din lucrurile simple pe care le-am făcut de-a lungul vremii. Le-am înşirat, să văd ce iese, şi a ieşit asta. Ne-am gândit că va avea succes, dar nu ne-am aşteptat la ceva de o asemenea amploare.

Share
Published by
Madalina Raveanu
Tags: Timişoara

Recent Posts

E oficial! Ciprian Ciucu câştigă detaşat alegerile pentru Primăria Bucureştiului. Mare surpriză pe locul 2!

Candidatul PNL Ciprian Ciucu va fi noul primar al Capitalei, câştigând oficial scrutinul la o…

29 de minute ago

Exit-poll: Ciprian Ciucu câştigă detaşat Primăria Capitalei. Victoria îi aparţine şi lui Ilie Bolojan

Candidatul PNL Ciprian Ciucu va fi viitorul primar al Bucureştiului, potrivit unui exit-poll realizat de…

4 ore ago

Emoții doar în primul sfert de oră! SCM Poli Timișoara a învins categoric codașa din Sighișoara

Prim-divizionara de handbal SCM Poli Timișoara închide cu bine turul, învingând, conform așteptărilor ultima clasată…

8 ore ago

Fetele de la Poli închid sezonul regular cu o victorie frumoasă contra Bistriței

Pe o vreme rece și o ploaie măruntă, fetele de la Poli au întâlnit pe…

11 ore ago

Viceprimarul Lațcău anunță punerea în valoare a clădirilor din zona Pieței Mocioni odată cu revitalizarea zonei

Primarul Dominic Fritz a semnat în această săptămână contractul de finanțare prin care Timișoara va…

12 ore ago

Spitalul de Psihiatrie va avea un nou ambulatoriu, ridicat cu zece milioane de lei

Spitalul de Psihiatrie şi pentru Măsuri de Siguranţă Jebel va avea un nou amubulatoriu, o clădire…

12 ore ago