Românii au talent, chiar și la proteste. Acesta este mesajul pe care îl transmite, marți, unul dintre revoluționarii timișoreni. Multiplul campion mondial în sporturi extreme, profesorul Ştefan Cojocnean, face o nouă demonstrație în stilul propriu.
Marţi, de la ora 17, în Piaţa Victoriei, Ștefan Cojocnean va purta tricoul „Românii au talent” și va executa, în cadrul protestelor anti-sistem, o demonstraţie sportivă aparte. Aceasta are ca temă principalii autori ai haosului actual din România. „Prezenţa fotografilor de presă şi a televiziunilor e recomandată, momentul fiind pregătit îndeosebi pentru imagistică, cu simbolistica aferentă”, au anunțat protestatrii.
„Așa cum locotenentul, procurorul și judecătoarea au avut curajul să aibă o poziție, acum a venit rândul unui profesor și sportiv în același timp, în care protestez pașnic încă printr-o demonstrație de arte marțiale, împotriva hoților șefi din această țară: Băsescu, Isărescu, Boc și Udrea, spărgând portretele amintite mai sus, pe picioroange moderne”, spus Cojocnean.
Universitatea Politehnica Timișoara anunță, cu profundă durere, trecerea la cele veșnice a celui care a…
Am avut succes împotriva contestațiilor de pe strada Cezar, în lupta cu Pizzeria Poli, dar…
Lucrările de lărgire la patru benzi a drumului care leagă Sânandreiul de DN 69, Timișoara…
CSC Dumbrăvița abordează jocul cu „studenții” din Copou cu un moral foarte bun, în urma…
Aquatim a pregătit la Muzeul Apei din Timișoara un program special pentru grupuri școlare, dedicat…
Mai mulți medici vor primi apartamente pentru a locui în noul cartier ANL de la…