Senatorul Nicolae Robu, candidatul USL la Primăria Timișoara, a fost externat miercuri după-amiază, la mai puțin de o săptămână de la operația pe cord deschis. El își va relua campania electorală.
Nicolae Robu a fost supus, joia trecută, unei operații pe cord deschis. El a fost diagnosticat, la Institutul de Boli Cardiovasculare, cu o cardiopatie ischemică dureroasă. Senatorului liberal i-au fost efectuate patru by-pass-uri aorto-coronariene, în urma cărora inima lui este irigată corect.
La ieșirea din spital, Nicolae Robu nu a coborât din mașină și a discutat foarte pe scurt cu jurnaliștii. „Voi intra în programul de campanie pentru ultima perioadă. Nu facem declarații acum. Mă bucur că au fost atâtea mesaje de simpatie și de încurajare de la timișoreni”, a spus candidatul USL la Primăria Timișoara.
Nicolae Robu se va întâlni, joi după-amiază, cu președintele PNL, Crin Antonescu. Acesta vine într-o vizită de câteva ore la Timișoara.
Tribunalul București a admis, luni, cererea de înregistrare a Partidului „România Românilor”, formaţiune despre care…
Clubul SCM a înaintat Federației Române de Handbal o ofertă de organizare a turneului final…
Două comune periurbane ale Timișoarei vor beneficia de susținere financiară în vederea oferirii de suport…
Terenul public aflat în fața clădirii cunoscute ca și Centrul Financiar-Bancar, din Piața Consiliul Europei,…
O asociere condusă de societatea Constucții Erbașu a fost declarată câștigătoare a contractului de modernizare…
Gastronomia ne „leagă” pe toți. Harghita, Banat și Dobrogea au oficializat semnarea unui Acord de…