După doar un an de bărmănit prin cluburile timişorene, a luat decizia să meargă pe propriul drum. Valentin Pantelemon, la 22 de ani are propria firma care organizează evenimente. A început să profeseze această meserie într-o cafenea din Complexul Studenţesc, unde l-a cunoscut pe Ovidiu Mocan, de unde a învăţat cele mai multe lucruri.
Practic acum, Valentin face show-uri de bar cu foc, la nunţi şi la evenimente private şi se bucură de un adevărat succes. Pentru ca totul să fie perfect, se pregăteşte o săptămână pentru 30 de secunde de spectacol. În general repetiţile le face în parc alaturi de Martin, un prieten foarte bun. Iarna e cel mai greu şi asta pentru că nu au o sală de antrenament specială, însă speră că acest lucru se va rezolva în viitorul apropiat.
Deşi totul pare atât de frumos, după zeci şi zeci de ore de pregătire se întâmplă să aibe loc şi accidente. „Nu e prima oară cand m-am taiat la maini, am avut arsuri şi multe altele, însă perseverez de fiecare dată şi trec peste aceste mici incidente” spune Valentin.
Vrea să părăsească Timişoara şi România. „Aici te plafonezi foarte mult, în Timişoara e o clientelă mai mult de vodka cu suc de mere, clasicele long drink-uri şi foarte puţini cunoscători şi băutori de altceva.”
Valentin Pantelemon la recomandă domnişoarelor să guste „Perfect orgasm”, care este de efect şi spune că „un barman arată mult mai mişto din spatele barului şi are un succes imens la fete”. Flerul pentru Valentin înseamnă mai mult decat un simplu joc mecanic. „E ca un dans, e incredibil să dansezi cu sticlele, să ai eleganţă.”
Pe 6 decembrie întreaga creștinătate îl sărbătorește pe Sfântul Nicolae, unul dintre cei mai iubiţi…
Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 06.12.2025, unde se vor executa reparaţii…
Institutul de Studii Geopolitice al Universității “Aurel Vlaicu” din Arad a găzduit vineri, 5 decembrie,…
Și-au riscat viitorul pentru ceva produse dintr-un magazin. Pentru asta au dat și cu pumnul,…
Vineri, 5 decembrie, aproape de ora 11, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul…
Moţiunea de cenzură „România nu este de vânzare – fără progresişti la guvernare”, prin care…