Timişorenii branşaţi la sistemul centralizat de termoficare nu vor avea probleme în această iarnă. Guvernul pregăteşte o nouă tranşă de zece milioane de lei, în așa fel încât să nu existe probleme cu achiziţia gazului pentru Colterm.
„Premierul Victor Ponta a constatat că guvernele pedeliste au creat mari probleme în tratarea problemelor oraşelor ţării. Am avut o discuţie cu directorul Colterm şi pot spune că nu vom avea probleme în această iarnă cu asigurarea agentului termic”, a declarat primarul Timişoarei, Nicolae Robu.
Când temperaturile nu sunt foarte scăzute, la Timişoara se lucrează doar cu cărbune, cel mai ieftin combustibil. De abia în perioada de iarnă grea se va trece pe gaz, pentru ca facturile timişorenilor să fie cât mai mici. Robu pare să fi găsit şi o soluţie pentru reducerea costurilor la întreţinere. Aceasta ar fi construirea unei centrale electrice care să fie gestionată de Colterm.
Poli se află în Antalya, unde în perioada 3-14 februarie susține o perioadă de pregărire…
Duminică neagră pe șoselele din Banat! După tragicul accident din urmă cu două săptămâni când…
Un parteneriat de două firme din Botoșani, respectiv Suceava, au câștigat contractual pentru finalizarea lucrărilor…
Lucrările de ridicare a noului Centru de Mari Arși de la Timișoara au fost finalizate.…
Nu a fost ziua SCM. Echipa de handbal avea nevoie de o victorie pentru a…
George Simion, nepreședintele României la limită, vrea și reușește să bage spaima în români cu…