Sondajul lansat de Primăria Timişoara în privinţa formaţiei ce va cânta în noaptea dintre ani în Piaţa Operei nu îşi mai are rostul. Trupa Cargo a strâns 6.777 de voturi şi şi-a eclipsat efectiv adversarii.
Pe următoarele locuri sunt, la mare distanță, Narcotic Sound & Christian, cu 1.249 voturi, Alexandra Ungureanu & Crush – 406, Nico – 136, Lavinia -112, DJ Georgescu & Lara – 51 şi Like Chocolate – 19 voturi. PMT va mai lăsa sondajul câteva zile pe site-ul instituţiei, dar e foarte puţin probabil ca rezultalele să sufere modificări semnificative.
„Mi s-a părut normal să ne consultăm cu timişorenii şi să ştim pe cine preferă să le cânte în noaptea dintre ani. Opţiunea este clară, Cargo adunând aproape 7.000 de voturi. Probabil timişorenilor le este dor să-i asculte pe artiştii locului. Este o detaşare clară. Pe lângă cei de la Cargo va mai concerta cineva, însă nimic nu este bătut în cuie”, a spus Robu.
Poli se află în Antalya, unde în perioada 3-14 februarie susține o perioadă de pregărire…
Duminică neagră pe șoselele din Banat! După tragicul accident din urmă cu două săptămâni când…
Un parteneriat de două firme din Botoșani, respectiv Suceava, au câștigat contractual pentru finalizarea lucrărilor…
Lucrările de ridicare a noului Centru de Mari Arși de la Timișoara au fost finalizate.…
Nu a fost ziua SCM. Echipa de handbal avea nevoie de o victorie pentru a…
George Simion, nepreședintele României la limită, vrea și reușește să bage spaima în români cu…