Robu, fericit c-a inmuiat Maciuca

Primarul Nicolae Robu, „patronul” spiritual al lui ACS Poli, a exultat după victoria timișorenilor împotriva Damilei Măciuca: 2-0. Și unde putea să-și manifeste cel mai mult bucuria decât pe Facebook, rețeaua de socializare atât de dragă lui? Asta, după ce, până acum, n-a scos de multă vreme vreun cuvânt legat de fotbal.

Nicolae Robu a postat un mesaj în care n-a făcut economie de cuvinte laudative pentru echipa timișoreană, mergând de la jucători la femeia de serviciu. „BRAVO POLI! În sfârșit, după un început de retur nu tocmai bun, astăzi pe o vreme splendidă, draga noastră Poli a obținut o victorie uriașă. Uriașă nu numai prin prisma celor 3 puncte puse în joc, atât de necesare pt. atingerea obiectivului de a promova în Liga I, ci uriașă prin jocul prestat. A fost, în opinia mea, cel mai bun joc al noii Poli de la înființarea sa până în prezent.

Felicit întregul lot de jucători, întreaga bancă tehnică, precum și personalul de conducere și funcționăresc al clubului. Mulțumesc celor cca 1.000 de timișoreni care au fost pe stadion, au încurajat echipa, au vibrat la fazele fierbinți și au savurat din plin reușitele. Împreună, cu dragoste și răbdare, VOM REUȘI. Timișoara merită să aibă o echipă în Liga 1. Și o vom avea! HAI POLI!”, a scris primarul. Exuberanța aceasta ar fi fost de înțeles, dacă adversarul erau Steaua, Dinamo sau chiar Ceahlăul Piatra Neamț. Însă Poli a jucat, la urma urmei, cu… Măciuca.

Share
Published by
Feisbukistul de serviciu

Recent Posts

Proiectul noului pod peste Mureș, de lângă Cenad, face un pas înainte

Lansată în cea de a doua jumătate a acestui an, licitația pentru stabilirea executantului studiului…

2 ore ago

Deplasare grea în ultimul meci din 2025 al baschetbaliștilor

Fără pauză! Etapa a 14-a din Liga Națională masculină de baschet programează un meci în…

4 ore ago

Din 1 ianuarie pregătiți-vă să vă goliți mai repede buzunarele pentru benzină sau motorină. Sau mergeți cu trotineta și bicicleta

Dacă v-ați bucurat de ieftinirea carburanților din ultimele zile, nu sperați să rămână prea mult…

6 ore ago

A intrat pe contrasens și a băgat o femeie și un copil în spital

Duminică, 28 decembrie 2025, în jurul orei 06:15, polițiștii au fost sesizați cu privire la…

7 ore ago

România lui Mitică. Mitică Dragomir

Dacă ar fi să ilustrez anul 2025, ba chiar şi ultimii 36 de ani, rezumându-mă…

10 ore ago

Asociația Club Sportiv Sport Express – locul unde copiii cresc prin sport, încredere și comunitate

Există momente în copilărie care rămân pentru totdeauna: prima minge prinsă corect, primul gol marcat,…

11 ore ago