Categories: EconomicUltima ora

Ryanair decoleaza de la Timisoara din noiembrie! Mii de bilete, la preturi promotionale

Cea mai mare companie lowcost din Europa va opera, în sfârșit, de pe Aeroportul Internațional Timișoara! Cursele Ryanair vor decola de la AIT cu începere de la 1 noiembrie! Vor fi șapte destinații internaționale, precum două curse zilnice spre București. Totul, la prețuri foarte mici. Acum se pot face rezervări la tarife promoționale.

Vești bune pentru locuitorii din vestul României! Ryanair ajunge la Timișoara și va zbura spre șapte destinații internaționale, precum și spre București. Vom putea ajunge astfel la prețuri mici, spre Bruxelles Charleroi, Berlin, Dusseldorf Weeze, Frankfurt Hahn, Londra Stansted și Milano Bergamo. În plus, vor fi două zboruri zilnice către București. „Suntem încântați să anunțăm deschiderea primei noastre baze românești pe Aeroportul Internațional Timișoara, începând cu luna noiembrie. Prin alocarea unei aeronave, Ryanair investește 100 de milioane de dolari în regiunea Banat. Anunțăm deschiderea rutei Timișoara – București cu o frecvență de două zboruri pe zi, dar și a altor șase rute internaționale, care vor servi 575.000 de clienți într-un an, respectiv vor susține 430 de locuri de muncă, conectate activităților aeroportului. Noua rută Timișoara – București, disponibilă în curând pentru rezervări, ce va opera cu o frecvență de două zboruri pe zi, va fi alegerea ideală atât pentru călătoriile business, cât și pentru cele de plăcere”, spune David O’Brien, Chief Commercial Officer, Ryanair. Pentru a sărbători noua bază din Timișoara vor fi scoase la vânzare peste 100.000 de locuri, la tarife începând de la 19.99 euro, pentru călătorii în noiembrie și decembrie, și rezervări aici până la miezul nopții, marți, 19 ianuarie.

Share
Published by
Otilia Galescu

Recent Posts

Universitatea de Vest din Timișoara lansează programul de pregătire gratuită pentru BAC, consiliere și oportunități academice pentru mii de elevi

Universitatea de Vest Timișoara continuă și în anul 2026 programul de sprijin pentru elevii din…

O oră ago

Spectacol sub panou! Timișoara bate Ploieștiul în prelungiri

A șaptea victorie la rând pe teren propriu pentru prim-divizionara de baschet SCM Politehnica, echipă…

O oră ago

Codul de procedură fiscală în domeniul eșalonărilor la plată s-a modificat. Se dorește eliminarea tratamentelor fiscale preferențiale

Începând cu data de 1 ianuarie 2026 au intrat în vigoare cele mai recente modificări…

O oră ago

Autostrada A1, plină de gropi periculoase în asfalt. DRDP Timișoara ne anunță că le astupă cu soluții temporare/VIDEO

Șoferii care circulă pe autostrada A1, mai ales pe porțiunea dintre Lugoj și Timișoara, se…

2 ore ago

Conform DEX: Cel mai bun fotbalist – Nicolae Robu

Când un primar se laudă că a atras sute de milioane de euro investiții din…

4 ore ago

Asociația „Andrei suntem toți” – acolo unde copilul este văzut, ascultat și sprijinit

Copiii au nevoie de mai mult decât informație și reguli. Au nevoie să fie văzuți,…

4 ore ago