Sunteți interesați de finanțare pentru afacerile dumneavoastră? Revista Reporter Economic, în parteneriat cu Fondul Național de Garantare a Creditelor pentru Întreprinderi Mici și Mijlocii și Banca Transilvania, organizează, la Timișoara, o conferință regională cu tema „Soluții de finanțare și garantare a proiectelor de investiții pentru întreprinderi mici și mijlocii”.
Conferință cu tema „Soluții de finanțare și garantare a proiectelor de investiții pentru întreprinderi mici și mijlocii” are loc în 3 mai, începând cu ora 10, în Sala Bega a Centrului Regional de Afaceri (CRAFT) al CCIA Timiș din Bd. Eroilor de la Tisa nr. 22. Participanții vor afla care sunt platformele de finanțare pentru firmele românești, modul de accesare a acestora, sursele de finanțare ale acestui moment, oportunitatea garantării investițiilor în business, bani guvernamentali și fonduri europene pentru finanțarea companiilor.
Principalele teme de discuție vor fi: programe guvernamentale de sprijinire a IMM-urilor (ajutoare de minimis, fonduri europene etc.); accesarea programelor Start-Up Nation 2018, IMM Invest România; instrumente de garantare și contragarantare pentru finanțarea firmelor; caracteristicile produselor de creditare, garantare şi contragarantare; rolul băncilor în dezvoltarea mediului de afaceri. Produse și soluții inovative; modele de succes în antreprenoriat (reprezentanți ai IMM-urilor care au reușit aplicând Programul Start Up Nation 2017); piața de consultanță juridică și fiscală dedicată dezvoltării companiilor de orice fel; consultanță pentru accesarea fondurilor europene.Informații suplimentare, la telefon 0720-882.855, e-mail, Stere Crețu, redactor-șef Revista Reporter Economic.
Dublu impact... Un șofer nehotărât a produs haos într-o intersecție din Timișoara, iar două persoane…
Peste 80% din totalul de 23.000 de contribuabili care au interacționat în primele 7 zile…
Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a anunțat recertificarea centrului de expertiză pentru bolile rare (CEBR) de…
Reprezentanții Autorității pentru Reformă Feroviară au făcut recepția preliminară a două garnituri de tren produse…
Iarna vrea să mai rămână, februarie fiind o lună rece, dar primăvara dă semne că…
La solicitarea S.C Aquatim S.A, Comisia de circulație din cadrul Primăriei Timișoara a avizat restricționarea…