Invatamant

Liceul Grigore Moisil din Timișoara, 100% promovati la bacalaureat

Un singur liceu din Timiș are un procent de promovare de 100% la bacalaureat. Sunt însă și școli din Timiș cu procent de promovare zero, unde niciun candidat nu a trecut Bacul. Doua dintre ele sunt din Timisoara.

Pe primul loc în topul școlilor din Timiș se situează Liceul Grigore Moisil din Timișoara, cu un procent de promovare de 100%. Pe locul doi este Colegiul Național C.D. Loga, cu un procent de promovare de 99,43%, iar pe trei, Liceul Nikolaus Lenau, cu un procent de promovare de 98,21%. Pe patru se situează Colegiul Național Bănățean, cu un procent de promovare de 97,86%, iar pe cinci este Liceul Pedagogic, cu un procent de 96,5%.

Codasele absolute din acest an, cu nici macar un candidat promovat, sunt liceele Socrates si Transporturi Auto, din Timisoara, respectiv Liceul Cristofor Nako din Sânnicolau Mare.

Share
Published by
Vlad Stoian

Recent Posts

VIDEO: Accident grav în Timișoara. Două persoane au ajuns la spital

Dublu impact... Un șofer nehotărât a produs haos într-o intersecție din Timișoara, iar două persoane…

6 ore ago

Cum se depune Declarația Unică 212 la Finanțe. Contribuabilii cer tot mai des lămuriri

Peste 80% din totalul de 23.000 de contribuabili care au interacționat în primele 7 zile…

6 ore ago

Centrul de expertiză pentru bolile rare de la Spitalul de Copii Timișoara va fi recertificat de Ministerul Sănătății

Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a anunțat recertificarea centrului de expertiză pentru bolile rare (CEBR) de…

6 ore ago

Au fost recepționate noile rame electrice care vor circula de la Timișoara pe calea ferată/Foto

Reprezentanții Autorității pentru Reformă Feroviară au făcut recepția preliminară a două garnituri de tren produse…

6 ore ago

Vreme „accesibilă” în weekend. Vom avea temperaturi „blânde”

Iarna vrea să mai rămână, februarie fiind o lună rece, dar primăvara dă semne că…

7 ore ago

Începând de luni, restricții de circulație bulevardul 16 Decembrie 1989

La solicitarea S.C Aquatim S.A, Comisia de circulație din cadrul Primăriei Timișoara a avizat restricționarea…

7 ore ago