Vernisajul expoziției „Atelierele FAUT” se va afla astăzi la prima ediție. Facultatea de Arhitectură și Urbanism a Universității Politehnica Timișoara organizează astăzi, 27 februarie, de la ora 13.00, în holul central al Bibliotecii UPT, prima ediție a expoziției „Atelierele FAUT”.
Vor fi expuze 40 de proiecte, constând într-o colecție de desene și machete care, în urma evaluărilor și a progresului constatat în primul semestru al actualului an universitar, s-a considerat că răspund cel mai bine temei de proiectare. Expoziția reuneşte o selecţie a celor mai bune proiecte studenţeşti realizate în timpul semestrului I, la specializările Arhitectură (anii I – V) şi Mobilier şi amenajări de interior (anii I – III).
Expoziția va fi amenajată atât în holul central al Bibliotecii UPT, cât și la nivelurile superioare, și va putea fi vizitată până în data de 13 martie 2019.
Cel mai tare turneu de minifotbal din Banat revine! Superstar Charity Cup în colaborare cu…
Dincolo de activitatea didactică și de cercetare, spiritul Politehnicii se regăsește și în solidaritate, implicare…
Municipalitatea timișoreană vrea să demareze discuțiile pentru preluarea unei noi clădiri în zona Iosefin, pe…
Oamenii municipalității timișorene s-au mișcat rapid și în locul terasei unui restaurant cunoscut din oraș,…
Pe fondul măsurilor de austeritate impuse de Guvernul Bolojan, site-ul Economedia.ro a făcut o analiză…
Temperaturile se vor situa sub cele specifice, până aproape de sfârşitul lunii ianuarie, anunţă vineri…