Judete

Tânăr de 19 ani, găsit spânzurat într-o pădure din vestul țării

Descoperire macabră într-o pădure din apropierea orașului arădean Pecica. Oamenii legii au fost sesizați, ieri, prin numărul de urgență 112, că o persoană fără suflare atârnă de un copac, scrie aradon.ro.

Tânăr de 19 ani, găsit spânzurat într-o pădure din vestul țării

Sesizarea a făcut-o o persoană care a ieșit la plimbare, în natură, însă ziua i-a oferit o imagine pe care și-o dorește repede să o uite. Polițiștii din Pecica au identificat persoana, fiind vorba de un tânăr în vârstă de 19 ani, din Pecica. Pompierii Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență Pecica ao fost solicitați să coboare la sol trupul bărbatului găsit spânzurat.

Nu există suspiciuni în ceea ce privește decesul tânărului. Nu se cunosc motivele care l-au determinat să regurgă la un astfel de gest necugetat.

Sursă foto: arhivă.

Share
Published by
Oana Telescu

Recent Posts

Viceprimarii Paula Romocean şi Ruben Laţcău, întâlnire cu locuitorii din Traian înaintea începerii lucrărilor din zonă

Locuitorii din zona Traian sunt invitaţi luni, la Clopotul Libertății din piaţă, la discuţii privind…

2 ore ago

Începând de mâine, restricții de circulație rutieră în mai multe zone al Timişoarei

Comisia de circulație din cadrul Primăriei Municipiului Timișoara a avizat instituirea de restricții de circulație…

2 ore ago

Percheziţii la clanul Cârpaci din Timişoara, la solicitarea Procuraturii din Munchen. Acuzaţii de constituire a unui grup infracțional organizat și trafic de persoane

Procurorii DIICOT împreună cu poliţiştii de la BCCO au efectuta o percheziţie într-un imobil din…

3 ore ago

Poli merge la Pecica fără câțiva titulari, șansă pentru jucătorii din lot să demonstreze că merită să joace în alb-violet

Politehnica Timișoara dispută vineri cel de-al doilea joc oficial în deplasare din 2026. Alb-violeții, care…

4 ore ago

Lugoj și Sânnicolau Mare, orașe pilot într-un proiect european pentru planificare urbană și energetică derulat prin intermediul CJ Timiș

Consiliul Județean Timiș a participat la un proiect european dedicat tranziției către energie curată, în…

5 ore ago

Siguranța alimentelor și sănătatea publică în era digitalizării, dezbătute la CCIAT

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Timiș, în parteneriat cu Direcția Sanitară Veterinară și pentru…

5 ore ago