Judete

O minoră este dispărută de mai bine de o săptămână

O tânără în vârstă de 17 ani este dispărută de mai bine de o săptămână. Tabida-Lidia Muntean a plecat de la domiciliul său în dimineața zilei de 25 iunie, iar de atunci nu se mai știe nimic despre ea.

O minoră este dispărută de mai bine de o săptămână

Dispăruta locuiește în localitatea Covâsânț din județul Arad. Poate fi recunoscută după următoarele semnalmente: 1,70 metri înălțime, păr negru, lung, peste umeri și ochi căprui. Nimeni nu știe, însă, cum era îmbrăcată atunci când a plecat de acasă.

Persoanele care dețin informații ce pot conduce la depistarea tinerei sunt îndemnate să apeleze serviciul unic de urgență 112 sau să se adreseze celei mai apropiate secții de poliție.

Share
Published by
Dan Oancia

Recent Posts

SCM Poli, sub așteptări în Maramureș. Portarul Makaria, coșmarul alb-violeților

Un derby de tradiție al handbalului românesc s-a încheiat dezamăgitor pentru reprezentanta Banatului. Minaur Baia…

2 ore ago

Responsabilitățile agenților economici în domeniul protecției mediului și a gestionării deşeurilor, în dezbatere la CCIAT

Camera de Comerţ, Industrie şi Agricultură Timiş, în calitate de partener Enterprise Europe Network (EEN),…

9 ore ago

La Universitatea de Vest Timișoara va avea loc seria Conferințelor Prepascale

În acest an, Facultatea de Litere, Istorie, Filosofie și Teologie din cadrul Universității de Vest din…

9 ore ago

Noile trenuri poloneze Pesa vor circula pe ruta Arad – Timișoara – Caransebeș

La Timișoara, pe calea ferată vor circula și noile garnituri de tren realizate de polonezii…

10 ore ago

Lugojul nu a (mai) avut probleme la Cluj

Prim-divizionara de volei feminin CSM Lugoj a câștigat categoric la Cluj-Napoca, în minimum de seturi.…

11 ore ago

Cum i s-a urcat PSD-ului democrația la cap

Pe vremea crâncenului dar și obositului PSD, la final de trimandat Ion Iliescu, social-democrații au…

14 ore ago