Accidente

Accident grav în Lugoj: o mașină s-a răsturnat în decor, trei persoane au fost rănite

Trei persoane au suferit multiple răni, în urma unui accident care a avut loc în Lugoj, la ieșire înspre Făget. Un autoturism s-a răsturnat în afara carosabilului, din cauza șoferului care conducea cu viteză excesivă.

Accident în Lugoj

Incidentul, spun polițiștii, s-a petrecut la ieșirea din Lugoj, pe strada Făgetului. La volan se afla un tânăr de 24 de ani. Șoferul circula dinspre Lugoj, înspre Făget, iar la un moment dat a pierdut controlul volanului, din cauza vitezei.

Autoturismul a ieșit în decor, răsturnându-se de mai multe ori. Au fost rănite trei femei în vârstă de 17, 19 și 43 de ani. Conducătorul auto a scăpat teafăr.

Polițiștii au întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

Sursă foto: arhivă.

Share
Published by
Dan Oancia

Recent Posts

VIDEO: Accident grav în Timișoara. Două persoane au ajuns la spital

Dublu impact... Un șofer nehotărât a produs haos într-o intersecție din Timișoara, iar două persoane…

15 ore ago

Cum se depune Declarația Unică 212 la Finanțe. Contribuabilii cer tot mai des lămuriri

Peste 80% din totalul de 23.000 de contribuabili care au interacționat în primele 7 zile…

15 ore ago

Centrul de expertiză pentru bolile rare de la Spitalul de Copii Timișoara va fi recertificat de Ministerul Sănătății

Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a anunțat recertificarea centrului de expertiză pentru bolile rare (CEBR) de…

16 ore ago

Au fost recepționate noile rame electrice care vor circula de la Timișoara pe calea ferată/Foto

Reprezentanții Autorității pentru Reformă Feroviară au făcut recepția preliminară a două garnituri de tren produse…

16 ore ago

Vreme „accesibilă” în weekend. Vom avea temperaturi „blânde”

Iarna vrea să mai rămână, februarie fiind o lună rece, dar primăvara dă semne că…

16 ore ago

Începând de luni, restricții de circulație bulevardul 16 Decembrie 1989

La solicitarea S.C Aquatim S.A, Comisia de circulație din cadrul Primăriei Timișoara a avizat restricționarea…

17 ore ago