Campanie Smartfit Studio
Echipa Smartfit Studio Timișoara în colaborare cu Asociația “Viață din sângele meu” organizează o nouă campanie salvatoare, la care îi invită şi pe timişoreni să li se alăture. Este vorba de o acţiune de donare de sânge, care va avea loc joi, 26 septembrie, la Centrul Regional de Transfuzie Sanguină din Timișoara!
Smartfit Studio nu este la primul demers de acest gen, astfel de acţiuni având loc şi în trecut, sufletul campaniei fiind profesorul de înot Daniel Sîrbu. “Echipa Smartfit Studio se mobilizează în această acțiune oferind un exemplu pozitiv și în același timp o invitație către populație prin care să determine mobilizarea masivă a acesteia la Centrul Regional de Transfuzie Sanguină.
Lipsa acută de sânge poate periclita șansa la viață a pacienților din spitale iar această campanie determină chemarea populației la acțiune! Acțiunea va avea loc Joi 26 septembrie 2019!”, se arată într-un comunicat al Smartfit Studio.
Centrul Regional de Transfuzie Sanguină este situat pe Strada Martir Marius Ciopec, Nr. 1, lângă Spitalul Județean, fiind deschis, de luni până vineri, între orele 8.00 şi 13.00.
Dincolo de activitatea didactică și de cercetare, spiritul Politehnicii se regăsește și în solidaritate, implicare…
Municipalitatea timișoreană vrea să demareze discuțiile pentru preluarea unei noi clădiri în zona Iosefin, pe…
Oamenii municipalității timișorene s-au mișcat rapid și în locul terasei unui restaurant cunoscut din oraș,…
Pe fondul măsurilor de austeritate impuse de Guvernul Bolojan, site-ul Economedia.ro a făcut o analiză…
Temperaturile se vor situa sub cele specifice, până aproape de sfârşitul lunii ianuarie, anunţă vineri…
Ca oricare alt funcționar public, și directorul PLM Chiș Culiță este protejat de legea românească…