Lucrarile pe Michelangelo au fost finalizate
Nicolae Robu se poate declara mândru de activitatea prestată de angajaţii SDM. Societatea primăriei a finalizat cu o zi şi jumătate înainte de limita impusă de întreruperea circulaţiei, pe bulevardul Michelangelo.
Edilul-șef a sărbătorit cu o filmare din dronă finalizarea lucrărilor întreprinse pe porţiunea de drum dintre pasajul Michelangelo şi Punctele Cardinale. Desigur, a fost un motiv de laudă, dar şi de sondaj fără obiect real, pe locul de găzduire al „trustului de presă” al primarului, reţeaua Facebook.
„Am promis că dăm drumul la circulație pe axa nord-sud înainte de începerea școlii, ei bine, o dăm chiar acum! Ce-a fost cel mai mult și cel mai greu din lucrările de modernizare din zona centrală s-a încheiat! A ieșit foarte frumos și foarte funcțional (n.r gradele de comparaţie aparţin autorului). Astăzi, sâmbătă, 07.09.2019, la ora 14.30, am dat drumul la trafic pe axa Sud-Nord! Deci, încă o promisiune îndeplinită! Nu vorbe, fapte! Împreună, facem timișoara mai tare ca oricând!”, spune textul sondajului.
Iar răspunsurile sunt, trebuie să recunoaştem, o dovadă că primarul are şi umor: „Apreciem f. mult, e super”, respectiv „Aţi chinuit lumea degeaba”.
Șantierul secțiunii Margina – Holdea din autostrada A1 merge înainte. Acolo sunt pe teren 330…
Ediția a XVII-a a expoziției internaționale GastroPan, desfășurată în perioada 19–21 martie 2026, la Sibiu,…
Derby în C7 și meci de tradiție pentru fotbalul românesc, chiar dacă vorbim de liga…
Așteptată de luni bune de zile, deschiderea noii variante modernizate a stadionului Dacia, noua bază…
Sâmbătă, 21 martie este o zi importantă pentru fotbalul județean. La Sala Multifuncțională a Consiliului…
După 1-0 acum o săptămână pe teren propriu, acum a fost 0-1 la Chiajna. Altfel,…