Social

Primarul Alin Nica a luat două cuţite şi s-a calificat în etapa următoare a show-ului culinar „Chefi la cuţite”

Primarul liberal al comunei Dudeştii Noi, Alin Nica, a reuşit să-i cucerească cu un preparat dulce pe doi dintre cei trei juraţi ai emisiunii „Chefi la cuţite”, astfel că s-a calificat în etapa a următaore. Nica produs show şi multe râsete în ediţia premieră a sezonului cu numărul VII al cunoscutei emisiuni.

Un tort din morcovi şi măr cu cremă de brânză a fost preparatul cu care Alin Nica a încercat să-i cucerească pe cei trei juraţi ai emisiunii „Chefi la cuţite”, dar în special pe Florin Dumitrescu, în echipa căruia ar şi dori să evolueze. Gustând din prăjitură, înaite de a-l vedea pe concurent, cei trei juraţi au crezut că au de-a face cu o „bunicuţă”. „Du-te, bă, nu cred!”, a fost reacţia lui chef Dumitrescu, atunci când a auzit că Nica este primar, producând un prim moment de veselie generală. Edilul a povestit şi cum a ajuns, la doar 23 de ani, în 2004, cel mai tânăr primar din România. ”Licența am susținut-o între cele două tururi ale alegerilor locale. A fost o perioadă intensă în care am fost pus în situații dintre cele mai diverse care m-au marcat pentru viitor”, a povestit Nica. El a menţionat că, la acea vârstă, avea trei opţiuni pentru viitor: ingineria (a absolvit Facultatea de Automatică și Calculatoare), administraţia sau… muzica. ”Am venit la Chefi la cuțite ca să demonstrez tuturor celor care mai au dubii, că dacă ai un vis trebuie să îl urmezi fără regrete, cu toată convingerea, până la capăt. În acest fel cu siguranță se va îndeplini!”, a mai spus edilul. El a obţinut două cuţite de la juraţi, trecând în etapa următoare. Doar chef Scărlătescu nu i-a dat “cuţitul”, pe motiv că îşi dorea mai multă cremă la tort.

Share
Published by
Dana Popa

Recent Posts

A intrat în fața trenului și a scăpat ca prin urechile acului… Accident feroviar la Peciu Nou

Un șofer neatent a avut zile... În jurul orei 13:30, ISU Timiș a fost solicitat…

26 de minute ago

A murit „Părintele”! Ioan Sdrobiș ne-a părăsit la 79 de ani

Antrenor carismatic cu ochi pentru tineri. Este cel care l-a promovat și pe Cristi Chivu…

O oră ago

Dominic Fritz după alegerile din Bucureşti: „Avem nevoie urgent de primari în două tururi și pentru a crește legitimitatea primarilor”

Președintele USR, Dominic Fritz, a declarat, luni, într-o conferință de presă, că alegerile locale parțiale…

2 ore ago

Profesorul Cristian M. Teodorescu va fi în dialog cu publicul timișorean, la UVT

Universitatea de Vest Timișoara oferă publicului un nou eveniment din seria „Conectați la viitor”, intitulat…

4 ore ago

Și-a găsit sfârșitul brusc, într-o stație de tramvai

Luni dimineața, în jurul orei 09:45, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că…

4 ore ago

Studii clinice în gastroenterologie derulate în cadrul Asociației OncoHelp

Boala Crohn și rectocolita ulcero-hemoragică sunt patologiile pentru care pacienții pot avea acces la terapii…

4 ore ago