Alegeri

Liderii USR Timiș la urne: îndeamnă cetățenii să vină la vot!

Dan Reșițnec și Cristian Moș, liderii USR din Timiș, au venit la vot însoțiți de senatorul Nicu Fălcoi, care votase in prealabil la alta sectie . Cei doi și-au exprimat opțiunea la Școala nr. 30 din urbea de pe Bega.

Cristian Moș a îndemnat timișenii să iasă la vot.

Îndemn timișenii să iasă la vot, dreptul de a te exprima liber și de a vota liber a fost câștigat prin sânge aici în Timișoara, aici s-a început, în Timișoara. Îndemn toți timișenii să iasă la vot. Eu nu am votat pentru cineva, am votat împotriva cuiva, am votat împotriva a ceea ce luptăm de trei ani de zile”, a spus Cristian Moș, președintele USR Timiș.

Dan Reșițnec recomandă tuturor românilor și tuturor timișorenilor să iasă la vot

Am votat pentru a nu mai ajunge în situația în care am fost în ultimii trei ani de zile, am fost totuși la vot, mi-am exercitat acest vot și recomand tuturor românilor și tuturor timișorenilor să iasă la vot”, Dan Reșitnec, președintele USR Timișoara.

Senatorul Nicu Fălcoi speră ca de acum înainte lucrurile să stea cu totul… altfel, și spune că a votat împotriva ideii de mediocritate în politică.

Și eu am votat astăzi și îi îndemn pe toți cetățenii români să voteze, nu lăsați pe altcineva să hotărască în locul vostru, dragi concetățeni. Și astăzi am votat împotriva ideii de mediocritate în politică, împotriva ideii de prostie, la un moment dat chiar, în politică și sper ca lucrurile de acum înainte să stea cu totul și cu totul altfel”, a spus Nicu Fălcoi, senator USR de Timiș.

Share
Published by
Vlad Stoian

Recent Posts

Se introduce stația Hornbach pe rutele de transport public din Moşniţa Nouă

Transportul public va fi mai accesibil pentru comunitatea din Moşniţa Nouă. Începând cu data de…

6 ore ago

Cerere de finanțare de 14 milioane de euro. Pas decisiv în realizarea MultipleXity, obiectivul care urma să reprezinte Timișoara la momentul TM2023

Primăria Timișoara ne anunță că a depus la ADR Vest cererea de finanțare pentru realizarea…

12 ore ago

CCIA Timiș face înscrieri pentru o nouă serie a cursului de marketing digital

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Timiș anunță începerea înscrierilor pentru cea de-a treia serie…

12 ore ago

Timișoara devine capitala șahului românesc în debutul anului competițional 2026

Federația Română de Șah anunță că anul competițional 2026 va debuta în forță la Timișoara,…

12 ore ago

Marilen Pirtea solicită acordarea unei atenții sporite pentru educația antreprenorială

Rectorul Universității de Vest Timișoara, Marilen Pirtea, analizează un raport recent al Comisiei Europene, ”Entrepreneurial…

13 ore ago

Arhitecții au prezentat primele imagini ale unui nou spital municipal care se va realiza la Lugoj

O companie românească de arhitectură, specializată pe proiecte medicale, va realize proiectul unui nou spital…

13 ore ago