Jocul de Liga Națională, din etapa a 23-a, dintre SCM Politehnica Timișoara și CS HC Buzău, nu se va mai disputa joi, 12 martie, conform programării.
Partida se amână pentru o dată deocamdată nestabilită. Echipa oaspete a cerut amânarea jocului, invocând pericolul de coronavirus mai crescut în zona de vest a țării.
După etapa din weekend, SCM Poli a urcat pe locul 8, ultimul care duce în play-off, cu patru etape înainte de finalul sezonului regulat. Buzăul se află momentan pe locul 13, penultimul din Liga Naţională de handbal masculin.
Și întâlnirea juniorilor II alb-violeți prevăzută pentru duminică, 15 martie, cu Liceul ”Liviu Rebreanu” din Turda se amână ca urmare a hotărârii Ministerului Educației și Cercetării de a închide instituțiile de învățământ preuniversitar în perioada 11-22 martie.
Candidatul PNL Ciprian Ciucu va fi viitorul primar al Bucureştiului, potrivit unui exit-poll realizat de…
Prim-divizionara de handbal SCM Poli Timișoara închide cu bine turul, învingând, conform așteptărilor ultima clasată…
Pe o vreme rece și o ploaie măruntă, fetele de la Poli au întâlnit pe…
Primarul Dominic Fritz a semnat în această săptămână contractul de finanțare prin care Timișoara va…
Spitalul de Psihiatrie şi pentru Măsuri de Siguranţă Jebel va avea un nou amubulatoriu, o clădire…
Etapa a VIII-a din Divizia A1 de volei feminin a însemnat cel mai ușor meci…